Aktualności \ Droga Światła

W Sobotę Wielkanocną, 22 kwietnia na godz. 20:00 odbyło się w Katedrze nabożeństwo Drogi Światła.

Droga Światła jest to wielkanocny odpowiednik Drogi Krzyżowej – w ciągu 14 stacji rozważamy wydarzenia od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego. Tegoroczną Drogę Światła poprowadził dla nas znany kaznodzieja, dominikanin z Łodzi o. Wojciech Jędrzejewski OP. 

 

***

Przy 14 stacjach, albo lepiej powiedzieć: "spotkaniach" ze Zmartwychwstałym, wybrzmiała modlitwa: "Jezu Zmartwychwstały, Jezu Miłosierny, ufamy Tobie!".

- Czy Bóg będzie zwlekał w naszej sprawie? Zapytajmy się tak ewangelicznie o to, co dzieje się z nami, gdy oskarża nas grzech - mówił o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin z Łodzi, który prowadził rozważania Drogi Światła w katedrze.

- Gdy twoje serce cię oskarża, wiedz, że Bóg jest od niego większy. Oto pojawia się Świadek prawdomówny. Jest nim Jezus ze znakami swej męki. To właśnie Jego rany mówią nam, jaką wartość mamy w Jego oczach. Rany są świadectwem Jego prawdomówności. Ale jest jeszcze drugi Obrońca, który jest spełnieniem Paschy. On śpiewa w naszym sercu i wypowiada nasze prawdziwe imię. On woła: "Abba, Ojcze". Duch Święty od wewnątrz bierze nas w obronę. Słuchaj więc wyznań Ducha obrońcy i pocieszyciela. On mówi w nas prawdę - mówił o. Jędrzejewski przy ostatniej, 14. stacji Drogi Światła.

Wielkanocne nabożeństwo zostało zorganizowane z inicjatywy Ruchu Światło-Życie i parafii katedralnej. W modlitwie wzięli również udział m.in. członkowie wspólnot: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Focolari, Wojska Gedeona i ZHR-u, w ramach Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Wspólnot.

Artykuł i zdjęcia: ks. kan. Włodzimierz Piętka, "Gość Płocki"Foto relacja