Aktualności \ Droga Krzyżowa - 14 września, godz. 17:30

W czwartek, 14 września w Kościele obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Z tej racji w naszej bazylice katedralnej o godz. 17.30 celebrowaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji wynagradzającej za zniewagi Krzyża św., jak również z prośbą, abyśmy sami potrafili dzielnie znosić wszystko to, co jest osobistym krzyżem w naszym codziennym życiu.

Św. Jan Paweł II podczas Mszy św. w Zakopanem 6 czerwca 1997 roku mówił: Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz

Na zakończenie nabożeństwa odbyła się adoracja Krzyża, podczas której każdy uczestnik miał możliwość osobistego oddania czci znakowi naszego zbawienia.

Nabożeństwu przewodniczył ks. Dariusz Malczyk, wikariusz Parafii Katedralnej

fot. Magdalena UrbanekFoto relacja