Aktualności \ Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Z głębokości wołam do Ciebie, Panie, o Panie, słuchaj głosu mego!
Nakłoń swoich uszu ku głośnemu błaganiu mojemu!

(Ps 130)

2 listopada Kościół obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny, w którym szczególnie modli się za dusze cierpiące w czyśćcu.

Msze św. w Katedrze tego dnia o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 procesja żałobna po Katedrze, po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa w krypcie biskupów.

Natomiast o godz. 17:30 Różaniec za zmarłych Parafian, szczególnie za zmarłych w minionym roku. Następnie o godz. 18:00 Msza św. w ich intencji.

1 listopada oraz 2 listopada otwarta będzie krypta biskupów z tyłu Katedry. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych Pasterzy Kościoła Płockiego.

Zachęcamy też do zamawiania wypominek rocznych za naszych bliskich zmarłych. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej, oraz w niedziele w zakrystii.

Od 1 do 8 listopada codziennie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Aby uzyskać odpust zupełny, należy przy spełnieniu zwykłych warunków pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się, przynajmniej w myśli, za zmarłych.