\ Zakończył się generalny remont Kaplicy Królewskiej

W sobotę, 9 grudnia, z inicjatywy Elżbiety Grzybowskiej - rzecznik prasowej diecezji płockiej i ks. Stefana Cegłowskiego - proboszcza parafii katedralnej, odbyła się konferencja prasowa na zakończenie remontu Kaplicy Królewskiej w płockiej Katedrze.

Tego dnia dziennikarze mieli możliwość zapoznania się z efektem dwuletnich prac. Wcześniej, w I Niedzielę Adwentu, Kaplicę zwiedzali Parafianie i Goście Katedry.

Renowacja Kaplicy miała miejsce w latach 2016-2017. W ramach generalnego remontu dokonano wymiany instalacji oświetleniowej, a także konserwacji i wymiany podłoża i posadzki, polichromii, witraża, tumby grobowej, insygniów królewskich, ołtarza, dwóch nagrobków i kraty. Nad całością czuwał konserwator Marcin Kozarzewski.

Ponadto przygotowano program dla zwiedzających, który oprowadza po poszczególnych miejscach w Kaplicy.

Od poniedziałku, 11 grudnia możliwe jest zwiedzanie Kaplicy Królewskiej:

- od poniedziałku do soboty od 10:00 do 15:00 o pełnych godzinach

- w niedziele od 14:00 do 17:00 o pełnych godzinach

Zwiedzanie będzie odwołane, jeśli w tym czasie odbywać się będzie liturgia.

Aby wejść do Kaplicy należy zgłosić się do Obsługi Katedry. Zwiedzanie odbędzie się, jeśli będzie minimum pięcioro chętnych. Do Kaplicy nie może wejść więcej niż dwadzieścia pięć osób.

Mecenasem remontu Kaplicy Królewskiej w Bazylice Katedralnej w Płocku jest Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych PERN Przyjaźń S.A.

 Foto relacja