Aktualności \ Zaproszenie Biskupa Płockiego na Mszę Krzyżma

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO
NA LITURGIĘ MSZY KRZYŻMA W WIELKI CZWARTEK 2018 R.

Czcigodni i Drodzy Bracia Kapłani!

Zbliża się Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne, czas będący sercem roku liturgicznego, źródłem  i  centrum  naszej  wiary  i  posługi  kapłańskiej.  Pragnę  Was  serdecznie  zaprosić  w  Wielki  Czwartek, 29 marca br., do Płockiej Bazyliki Katedralnej – naszego diecezjalnego Wieczernika, na uroczystą  Mszę Krzyżma, która rozpocznie się o godzinie 10.00. Moje zaproszenie kieruję do wszystkich Prezbi terów  Diecezji  Płockiej:  Prałatów  i  Kanoników  naszych  trzech  Kapituł,  Dziekanów  i  Wicedziekanów,  Proboszczów i Wikariuszy, Pracowników Kurii, Seminarium Duchownego, wszystkich instytucji diecezjalnych, Kapłanów Zakonnych, Czcigodnych Księży Seniorów oraz pozostałych Kapłanów.

Wielki Czwartek to szczególna okazja, by dziękować Panu za łaskę kapłaństwa i każdy dar otrzymany od Boga. W Roku św. Stanisława Kostki pragniemy prosić Pana żniwa o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Będę wdzięczny za Waszą pozytywną odpowiedź na mój apel i prośbę ks. Rektora naszego Seminarium w Płocku, aby podjąć dzień postu i modlitwy w intencji powołań. Przywieźmy w Wielki Czwartek nasze deklaracje, które złożymy Bogu w procesji z darami, jako wielkoczwartkowy duchowy dar ołtarza Kapłanów Diecezji Płockiej.

Przypomnę  ponadto,  że  obecny  rok  duszpasterski  jest  poświęcony  w  naszej  Ojczyźnie zgłębianiu tajemnicy  obecności  Ducha  Świętego  działającego  w  nas  od  momentu  naszego  chrztu,  objawiającego  się  również  w  naszej  kapłańskiej  posłudze.  W  tym  kontekście  Biskupi  Polscy  skierowali  do  kapłanów  specjalny list pasterski na Wielki Czwartek. Zachęcam Was do lektury tego listu poświęconego Trzeciej Osobie Trójcy Świętej.

Po liturgii Mszy Krzyżma zapraszam na braterskie spotkanie do Opactwa Pobenedyktyńskiego, gdzie złożymy sobie świąteczne życzenia i spotkamy się na braterskiej agapie.

Drodzy  Bracia  –  liczę,  że  nikogo  z  Was  nie  zabraknie!  Oczekując  wspólnego  spotkania  przesyłam słowa pozdrowień w Chrystusie Panu, a na trud wielkopostnej posługi duszpasterskiej z serca błogosławię – w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego.

Płock, dnia 19 marca 2018 r.
W uroczystość św. Józefa

† Wasz Biskup Piotr