Aktualności \ Wielkanoc - Msza św. z procesją rezurekcyjną

Nagranie homilii biskupa Romana Marcinkowskiego - kliknij tutaj.

***

"Oto Bóg-człowiek: zabity i opuszczony przez wszystkich, powraca by dalej okazywać ludziom swoją miłość i miłosierdzie. Tak właśnie wygląda <<Boża pomsta>>" - mówił w homilii podczas uroczystej Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego biskup Roman Marcinkowski.

"Cieszmy się, że Jezus zmartwychwstał. Niech ta dobra nowina dotrze dzis do każdego domu, do każdej rodziny, a szczególnie tam, gdzie jest najwięcej cierpienia, bólu, niech dotrze do lekarzy i chorych w szpitalach, do osadzonych w więzieniach, do domów opieki społecznej, do bezdomnych, smutnych, płaczących, bezradnych, załamanych, zrozpaczonych - wymieniał bp Marcinkowski.

Biskup senior dodał również m.in.: "Pragnę, by ta wieść dotarła do wszystkich serc. Bo właśnie w nich Bóg pragnie zasiać dobrą nowinę: mój Syn Jezus Chrystus Zmartwychwstał. Nie jesteś już pod panowaniem zła, ciemności, nieprawości grzechu. Przez Zmartwychwstanie Jezus pokazał że jest Panem wszystkiego. Ludzka złość, słabość i przebiegłość nie dały Bogu rady! Jego miłość wchłonęła to wszystko bezpowrotnie".

Na początku liturgii bp Roman Marcinkowski poprowadził procesję rezurekcyjną. Ze względu na intensywne opady deszczu odbyła się ona wyjątkowo wewnątrz Katedry.

opr. red.

fot. Marcin StawickiFoto relacja