\ Plebiscyt na Wzgórze Tumskie i „Średniowieczny Płock”

W plebiscycie tradycyjnie ujęto cztery kategorie. Inicjatywy diecezji płockiej otrzymały nominacje w kategorii „Kultura”. W gronie 10 nominacji są to nominacje oznaczone numerami:

3 – Wzgórze Tumskie w Płocku elitarnym gronie Pomników Historii. Wzgórze Tumskie uznane zostało za jedno z najcenniejszych i najważniejszych zabytków w Polsce – wpisano je na prestiżową, ogólnopolską listę Pomników Historii. Nominowani: Biskup Płocki Piotr Libera i ks. kan. Stefan Cegłowski, proboszcz parafii katedralnej.

9 – Średniowieczny Płock. Projekt Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Muzeum Diecezjalnego w Płocku, którego celem było przybliżenie historii miasta podczas lekcji historycznych dla młodzieży, koncert muzyki dawnej i warsztaty rzemiosł średniowiecznych. Nominowani: ks. kan. Andrzej Milewski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Płocku i Iwona Krajewska, prezes PLOT.

Nominowanie przez Kapitułę konkretnych wydarzeń to pierwsza część plebiscytu organizowanego przez Tygodnik Płocki od 12 lat. Jego kolejna część to przekazanie inicjatywy w ręce czytelników. Czytelnicy za pomocą SMS-ów lub kuponów zamieszczanych w Tygodniku Płockim mogą jeszcze głosować m.in. na wspomniane wydarzenia. Zwycięzca kategorii „Kultura” i pozostałych kategorii zostaną ogłoszeni podczas Gali wieńczącej plebiscyt 5 kwietnia br. w Domu Technika w Płocku.

Głosować można w dwojaki sposób: przesyłając na adres redakcji kupon z Tygodnika Płockiego lub SMS-owo. Na przykład, żeby zagłosować na Wzgórze Tumskie na liście Pomników Historii, należy wysłać SMS o treści KUL.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Natomiast żeby zagłosować na Średniowieczny Płock, należy wysłać SMS o treści KUL.9 na numer 73601 (koszt j.w.).

Osoby, które wezmą udział w głosowaniu, mają szansę na wylosowanie nagród dla uczestników.

Ze szczegółami dotyczącymi plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”, sposobem głosowania, jego regulaminem itp. można zapoznać się w Tygodniku Płockim bądź w jego internetowym wydaniu: www.tp.com.pl.