Aktualności \ OGŁOSZENIA W ZWIĄZKU Z NADZWYCZAJNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

OGŁOSZENIA W ZWIĄZKU Z NADZWYCZAJNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

Kursy autobusu do katedry zawieszone do końca marca.
W niedziele marcowe: 15, 22 i 29 na godzinę 8:00 NIE BĘDZIE kursował autobus dowożący wiernych do katedry.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii zostały ODWOŁANE!!

Nowe nabożeństwo w Katedrze.
Do końca marca w godzinę Miłosierdzia od 15:00 do 16:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy o zaprzestanie rozpowszechniania się pandemii koronawirusa. Modlitwę rozpoczniemy od Koronki do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 20:30 w Katedrze będzie odmawiany różaniec.

Godziny odprawiania Mszy św. pozostają bez zmian!
Msza św. jest codziennie o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00. W niedziele porządek Mszy św. bez zmian: 8:00, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, o 17:00 Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o 17:00. Została ograniczona liczba wiernych znajdujących się na Mszy św., do 50 osób. Prosimy o skorzystanie z dyspensy od udziału w Mszach św. oraz oglądanie transmisji w telewizji.

Jak słuchać codziennie Mszy św. i innych nabożeństw z Katedry?
Na stronie internetowej Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (w internecie wpisujemy KRDP), znajdujemy zakładkę SŁUCHAJ, włączamy ikonę Katedry. Podczas godzin odprawiania Mszy św. i nabożeństw (kiedy włączony jest mikrofon) możemy ją wysłuchać.

Zachowanie na Mszy św.:
Komunia św. - zgodnie z zaleceniami możemy ją przyjmować duchowo, do ust lub na rękę. W tym ostatnim wypadku komunia święta kładziona jest na rękę lewą, a prawą w obecności kapłana!! ją spożywamy.
Znak pokoju - znak pokoju przekazujemy poprzez skłon głowy.
Woda święcona - rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą. Jest możliwość nabrania „czystej” wody święconej, która stoi w specjalnym naczyniu przy zakrystii. Prosimy, aby wodę święconą nabierać w przyniesione przez siebie naczynia.

Godziny otwarcia kancelarii, wiele spraw możemy załatwić przez telefon: Od poniedziałku do piątku w godz.: 9:30-11:00 i 16:00-17:30; w soboty 10:00-12:00. Również w tych godzinach odbierany jest telefon: 24/262 34 35.

Jeżeli ktoś chce zakupić baranki wielkanocne może to uczynić po Mszy św. w zakrystii lub pod chórem.

Szczęść Boże!
ks. proboszcz Stefan Cegłowski