Aktualności \ Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

 Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

Temat: Czy wypada? Gdzie krzyż musi być, a gdzie jest wysławiony na zniesławienie?

Przebieg spotkania:
Przypomnieć wspólnie o czym było wrześniowe spotkanie („Krzyż – to znaczy?” dotyczyło tego, że krzyż przed zmartwychwstaniem Jezusa był znakiem hańby, wstydem; zmartwychwstanie doprowadziło do zmiany spojrzenia na krzyż, dziś jest znakiem zwycięstwa nad śmiercią).
Pod koniec poprzedniego spotkania padła prośba: zastanówcie się czym krzyż jest dla was, jakie macie problemy z przyjęciem krzyża, pomódlcie się o większą wiarę i mądrość w rozeznaniu co jest krzyżem w moim życiu. Od tego zacznijmy.

Osądzić:
Ludzie często poruszają temat krzyża w przestrzeni publicznej. Jak uważacie – czy powinien się tam znajdować? (szkoły, sądy, miejsca pracy, sklepy, przychodnie, prywatne gabinety lekarskie…) Czy są miejsca, gdzie krzyż nie powinien wisieć? Czy są miejsca, gdzie krzyż jest wystawiany na zniesławienie? (kiedy staje się obiektem tzw. sztuki i jako symbol jest traktowany bez należnego szacunku. Symbol ludzi wierzących i dla nich – dla NAS – jest znakiem Boga; są pewne granice – jakie? jak je wyznaczyć?) 

Działać:
W tym miesiącu zastanówmy się: Czy noszę krzyż na co dzień? Dlaczego tak/nie?

 

Cała treść spotkania (proszę pobrać koniecznie!!!)