>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2019-11-22 \ Obchody Dnia Świętej Barbary w Płocku

Wodniacka Barbórka w Płocku jest tradycją sięgającą XIX wieku. Do św. Barbary, jako patronki niebezpiecznych zawodów, modlili się nie tylko górnicy, ale też żołnierze, hutnicy, rybacy, marynarze, a nawet więźniowie.

czytaj...

2019-11-22 \ „Akcja Paczka”

Akcja Paczka” to projekt organizowany przez ZHR w całej Polsce, w tym w obwodzie płockim tej organizacji. Jest wspierana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co ułatwia organizację i konieczne formalności.

czytaj...

2019-11-08 \ CZ.A.S

"Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; grzeszylibyśmy, gdybyśmy Go nie adorowali" (Św. Augustyn)

czytaj...

2019-10-31 \ "Nieplanowane" to więcej niż film. To wydarzenie. Weź w nim udział!

Zanieś przesłanie filmu “Nieplanowane” do środowiska, w którym żyjesz! Wszędzie gdziekolwiek na świecie pojawia się film “Nieplanowane” powoduje zmianę serc widzów.

czytaj...

2019-10-26 \ Pomoc misyjna

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek, wypełniając wezwanie Chrystusa: „Idźcie, nauczajcie wszystkie narody”, niesie pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Kamerunu.

czytaj...

2019-10-26 \ Godziny Mszy św., na cmentarzach 1 listopada 2019

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią.

czytaj...

2019-10-21 \ Zaproszenie na projekcję filmu

"Złączyć się z Narodem" - Wypędzeni ze swych domów, stłoczeni ciasno w wagonach, w skrajnych warunkach przewiezieni tysiące kilometrów tam, gdzie niebo łączy się z ziemią, jako wrogi, antysowiecko nastawiony „element”.

czytaj...

2019-10-11 \ VII Bieg Papieski

Akcja Katolicka Diecezji Płockiej organizuje VII Bieg Papieski, w środę 16 października 2019 r. w Płocku. Swoim patronatem honorowym bieg objął ks. biskup Mirosław Milewski, biskup pomocnicy diecezji płockiej.

czytaj...

2019-09-30 \ Zaproszenie na nabożeństwo różańcowe

Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność różańca. Do dziś przez modlitwę różańcową poleca najtrudniejsze sprawy i intencje, zwłaszcza sprawę pokoju na świecie i dobro rodziny, wierząc, że wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej wyjedna ratunek.

czytaj...

2019-09-28 \ Pielgrzymka do Działdowa 28.09.2019. Galeria

Dzisiaj pod kierunkiem ks. kan. Stefana Cegłowskiego z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do Działdowa.

czytaj...

2019-09-28 \ Iskra Bożego Miłosierdzia

O godz. 15:00 grupa parafian z Katedry włączyła się w ogólnopolską akcję "Iskra Bożego Miłosierdzia".

czytaj...

2019-09-28 \ Peregrynacja relikwii św. Kaspra del Buffalo – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa

Kasper urodził się 6 stycznia 1786 r. w Rzymie, ochrzczony został dzień później w rzymskim kościele San Martino ai Monti. 6 sierpnia 1787 r. przyjął w domu bierzmowanie z powodu groźby śmierci.

czytaj...

2019-09-09 \ Rowerowa pielgrzymka do Skępego

Wczoraj sprzed Katedry w uroczystość Narodzenia NMP wyruszyła rowerowa pielgrzymka do Skępego. Wcześniej ks. kan. Stefan Cegłowski pobłogosławił pielgrzymów na dalszą drogę. Dziękujemy za świadectwo wiary oraz podjęty trud pielgrzymki.

czytaj...

2019-09-07 \ Zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego

Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

czytaj...

2019-08-23 \ Piesza Pielgrzymka do Skępego

Przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 167. lat temu. Chcemy wypełnić przyrzeczenia naszych praojców i jednocz

czytaj...


Nawigator
Następny Ostatni   Wpisów od:1 do 15 z 1574