>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2019-04-08 \ Bierzmowanie 2019 (Galeria zdjęć)

W sobotę 6 kwietnia br. ks. inf. Wojciech Góralski udzielił sakramentu bierzmowania. Dziękujemy ks. Marcinowi za przygotowanie młodzieży do tego ważnego wydarzenia w ich życiu oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przebieg liturgii. Niech Du

czytaj...

2019-04-01 \ Droga Krzyżowa ulicami Płocka.

Droga krzyżowa – w Kościele katolickim nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu.

czytaj...

2019-03-29 \ REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek, w przedziale wiekowym 18-55 lat. Waga, dopuszczająca do rejestracji w bazie, to nie mniej niż 50 kg.

czytaj...

2019-03-28 \ AutoFara 2019

W płockiej farze zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych, a po wspólnej modlitwie przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy, kierowcy zaś otrzymają pamiątki z uroczystości.

czytaj...

2019-03-22 \ „Skazani. Dotknij otwartych ran kościoła umęczonej wojną Syrii”.

W dniu 31 marca odbędzie się w naszej parafii wyjątkowe spotkanie, podczas którego będziemy mieli okazję „przeżyć ” dramat, który na co dzień odczuwają rodziny w Syrii.

czytaj...

2019-03-16 \ Program rekolekcji wielkopostnych w Katedrze

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w K

czytaj...

2019-03-14 \ Ekstremalna Droga Krzyżowa

W 2018 roku na Ekstremalną Drogę Krzyżową wyruszyło 80.000 tys. pątników z ok. 2500 parafii w Polsce i kilku krajów Europy. Inicjatywa jest zatwierdzona przez KEP i Kongregację ds. Nowej Ewangelizacji w Watykanie.

czytaj...

2019-03-14 \ Plebiscyt na Wzgórze Tumskie i „Średniowieczny Płock”

Trwa plebiscyt Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza - Wydarzenie Roku 2018”. Nominacje w kategorii „Kultura” otrzymały w nim dwa wydarzenia inicjowane przez diecezję płocką: wpisanie Wzgórza Tumskiego na prestiżową listę Pomników Historii oraz pr

czytaj...

2019-02-21 \ Ważne informacje dla Kandydatów do Bierzmowania

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość, w której to zostanie udzielony sakrament Bierzmowania. Dlatego podajemy najważniejsze informacje, z którymi trzeba się zapoznać.

czytaj...

2019-02-02 \ Wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu

„Najprościej rzecz ujmując, adoracja jest sposobem wyznawania, okazywania miłości. Któż, kto kocha, nie uwielbia adorować ukochanej osoby Któż nie uwielbia być adorowanym Nikt nie jest bardziej godny adoracji i uwielbienia, niż sam Bóg, który jest Mi

czytaj...

2019-01-20 \ Dzień Babci i dzień Dziadka

Zbliżają się dni, w których każdy z nas kieruje naszą myśl ku naszym dziadkom dziękując im za dobroć i miłość. Ofiarujmy im w tych dniach naszą modlitwę.

czytaj...

2019-01-12 \ Porządek od 21.01 do 23.01.2019 r.

Dziś wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo, ale może przede wszystkim spotkanie duszpasterza z parafianami. Przygotowanie do takiej wizyty powinno przebiegać w dwóch wymiarach: duchowym i zewnętrznym przygotowaniu domu.

czytaj...

2019-01-12 \ Pobranie miary stroju komunijnego

Pierwsza Komunia zbliża się do nas z zawrotnym tempie i przygotowania do niej też nabierają rozmachu. Przedstawiamy datę pomiaru strojów komunijnych.

czytaj...

2019-01-11 \ Rachunek sumienia dla dziecka pierwszokomunijnego

Najlepszą metodą w przygotowaniu do sakramentu pokuty oraz jednym z warunków sakramentu pokuty jest rachunek sumienia szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę ze spowiedzią.

czytaj...

2018-12-15 \ Betlejemskie Światło Pokoju

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:16 do 30 z 1652