>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2019-03-14 \ Plebiscyt na Wzgórze Tumskie i „Średniowieczny Płock”

Trwa plebiscyt Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza - Wydarzenie Roku 2018”. Nominacje w kategorii „Kultura” otrzymały w nim dwa wydarzenia inicjowane przez diecezję płocką: wpisanie Wzgórza Tumskiego na prestiżową listę Pomników Historii oraz pr

czytaj...

2019-02-21 \ Ważne informacje dla Kandydatów do Bierzmowania

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość, w której to zostanie udzielony sakrament Bierzmowania. Dlatego podajemy najważniejsze informacje, z którymi trzeba się zapoznać.

czytaj...

2019-02-02 \ Wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu

„Najprościej rzecz ujmując, adoracja jest sposobem wyznawania, okazywania miłości. Któż, kto kocha, nie uwielbia adorować ukochanej osoby Któż nie uwielbia być adorowanym Nikt nie jest bardziej godny adoracji i uwielbienia, niż sam Bóg, który jest Mi

czytaj...

2019-01-20 \ Dzień Babci i dzień Dziadka

Zbliżają się dni, w których każdy z nas kieruje naszą myśl ku naszym dziadkom dziękując im za dobroć i miłość. Ofiarujmy im w tych dniach naszą modlitwę.

czytaj...

2019-01-12 \ Porządek od 21.01 do 23.01.2019 r.

Dziś wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo, ale może przede wszystkim spotkanie duszpasterza z parafianami. Przygotowanie do takiej wizyty powinno przebiegać w dwóch wymiarach: duchowym i zewnętrznym przygotowaniu domu.

czytaj...

2019-01-12 \ Pobranie miary stroju komunijnego

Pierwsza Komunia zbliża się do nas z zawrotnym tempie i przygotowania do niej też nabierają rozmachu. Przedstawiamy datę pomiaru strojów komunijnych.

czytaj...

2019-01-11 \ Rachunek sumienia dla dziecka pierwszokomunijnego

Najlepszą metodą w przygotowaniu do sakramentu pokuty oraz jednym z warunków sakramentu pokuty jest rachunek sumienia szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę ze spowiedzią.

czytaj...

2018-12-15 \ Betlejemskie Światło Pokoju

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

czytaj...

2018-12-08 \ Plan rekolekcji adwentowych

Już w najbliższy czwartek rozpoczniemy nasze parafialne adwentowe rekolekcje poprowadzi je Ojciec Ireneusz Mikos - Franciszkanin Konwentualny.

czytaj...

2018-12-01 \ Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W sobotę 8 grudnia na Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do adopcji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone. W zakrystii można również prywatnie odebrać materiały do adopcji

czytaj...

2018-12-01 \ Pielgrzymka do Niepokalanowa

24.XI.2018 r. (sobota) odbyła się pielgrzymka autokarowa z Katedry do Niepokalanowa.

czytaj...

2018-11-29 \ Barbórka wodniacka w Płocku - zdjęcia z uroczystości

Msza św. w katedrze rozpocznie się 4 grudnia o godz. 18:00 Rozpoczęcie uroczystości obwieści wybicie dwóch szklanek na dzwonie okrętowym.

czytaj...

2018-11-24 \ Plan peregrynacji obrazu oraz relikwii św. Stanisława Kostki

W piątek 30 listopada w naszej parafii będzie miało miejsce wielkie wydarzenie. Rozpoczęcie peregrynacji obrazu oraz relikwii św. Stanisława kostki. Podajemy plan tych nadchodzących wydarzeń.

czytaj...

2018-11-10 \ Promocja książki

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek zaprasza na promocję książki pt: „Sługa Boża Matka Józefa Joanna Hałacińska. Pisma wybrane”.

czytaj...

2018-11-10 \ Dar dla Parafii

Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca - Kielich Jubileuszowy. Zdjęcia kielicha...

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:31 do 45 z 1629