>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2019-10-31 \ "Nieplanowane" to więcej niż film. To wydarzenie. Weź w nim udział!

Zanieś przesłanie filmu “Nieplanowane” do środowiska, w którym żyjesz! Wszędzie gdziekolwiek na świecie pojawia się film “Nieplanowane” powoduje zmianę serc widzów.

czytaj...

2019-10-26 \ Pomoc misyjna

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek, wypełniając wezwanie Chrystusa: „Idźcie, nauczajcie wszystkie narody”, niesie pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Kamerunu.

czytaj...

2019-10-26 \ Godziny Mszy św., na cmentarzach 1 listopada 2019

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią.

czytaj...

2019-10-21 \ Zaproszenie na projekcję filmu

"Złączyć się z Narodem" - Wypędzeni ze swych domów, stłoczeni ciasno w wagonach, w skrajnych warunkach przewiezieni tysiące kilometrów tam, gdzie niebo łączy się z ziemią, jako wrogi, antysowiecko nastawiony „element”.

czytaj...

2019-10-11 \ VII Bieg Papieski

Akcja Katolicka Diecezji Płockiej organizuje VII Bieg Papieski, w środę 16 października 2019 r. w Płocku. Swoim patronatem honorowym bieg objął ks. biskup Mirosław Milewski, biskup pomocnicy diecezji płockiej.

czytaj...

2019-09-30 \ Zaproszenie na nabożeństwo różańcowe

Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność różańca. Do dziś przez modlitwę różańcową poleca najtrudniejsze sprawy i intencje, zwłaszcza sprawę pokoju na świecie i dobro rodziny, wierząc, że wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej wyjedna ratunek.

czytaj...

2019-09-28 \ Pielgrzymka do Działdowa 28.09.2019. Galeria

Dzisiaj pod kierunkiem ks. kan. Stefana Cegłowskiego z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do Działdowa.

czytaj...

2019-09-28 \ Iskra Bożego Miłosierdzia

O godz. 15:00 grupa parafian z Katedry włączyła się w ogólnopolską akcję "Iskra Bożego Miłosierdzia".

czytaj...

2019-09-28 \ Peregrynacja relikwii św. Kaspra del Buffalo – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa

Kasper urodził się 6 stycznia 1786 r. w Rzymie, ochrzczony został dzień później w rzymskim kościele San Martino ai Monti. 6 sierpnia 1787 r. przyjął w domu bierzmowanie z powodu groźby śmierci.

czytaj...

2019-09-09 \ Rowerowa pielgrzymka do Skępego

Wczoraj sprzed Katedry w uroczystość Narodzenia NMP wyruszyła rowerowa pielgrzymka do Skępego. Wcześniej ks. kan. Stefan Cegłowski pobłogosławił pielgrzymów na dalszą drogę. Dziękujemy za świadectwo wiary oraz podjęty trud pielgrzymki.

czytaj...

2019-09-07 \ Zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego

Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

czytaj...

2019-08-23 \ Piesza Pielgrzymka do Skępego

Przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 167. lat temu. Chcemy wypełnić przyrzeczenia naszych praojców i jednocz

czytaj...

2019-08-02 \ 25 - lecie istnienia wspólnoty Krwi Chrystusa

Jubileusze to piękna okazja do dziękczynienia Bogu za przeżyte lata we wspólnocie to okazja do wspomnień, wzruszeń, ale też obrania kierunku na dalsze lata pracy. Taki jubileusz ostatnio przeżywała jedna z naszych wspólnot.

czytaj...

2019-07-15 \ Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy "Biało-czerwonej"

Wielkimi krokami zbliża się dzień kiedy wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Już niedługo odbędzie się spotkanie organizacyjne. Więcej informacji tutaj...

czytaj...

2019-07-08 \ Godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Na czas wakacji zmianom uległy godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Zobacz tutaj, o której godzinie może załatwić sprawy parafialne:

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:31 do 45 z 1659