>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2020-02-12 \ CZ.A.S

"Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; grzeszylibyśmy, gdybyśmy Go nie adorowali" (Św. Augustyn)

czytaj...

2020-01-18 \ Pobranie miary stroju komunijnego

Uroczystość Komunii świętej zbliża się wielkimi krokami. Powoli przygotowujemy się do tego wydarzenia od strony formalnej, pierwszym krokiem w tym kierunku będzie pobranie miary alb komunijnych. Czytaj więcej...

czytaj...

2020-01-04 \ Słowo zachęty przed Uroczystością Objawienia Pańskiego

Objawienie Pańskie, Epifania – chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi, obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga.

czytaj...

2019-12-28 \ Płockie Kolędowanie

Tradycja koncertów kolędowych wykonywanych w bazylice katedralnej towarzyszy płocczanom od 25 lat. Jest to cykliczne wydarzenie, którego celem jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia.

czytaj...

2019-12-24 \ Życzenia na Boże Narodzenie

Boże narodzenie, to czas składania życzeń. Te również śle nam ks. biskup Mirosław Milewski. Więcej kliknij tutaj...

czytaj...

2019-12-20 \ Apel Policji

W związku wciąż pojawiającymi się oszustwami dokonywanymi metodą na ..wnuczka, syna, zięcia urzędnika państwowego i policjanta. Policja rozpowszechnia apel skierowany w szczególności do osób starszych.

czytaj...

2019-12-20 \ Informacje dotyczące spowiedzi oraz zwiedzania Katedry w czasie Świąt.

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Trzeba dobrze przygotować się do tego wydarzenia poprzez spowiedź, modlitwę, aby móc w gronie rodzinnym cieszyć się z faktu narodzenia naszego Zbawiciela.

czytaj...

2019-12-13 \ Wieczór kolędowania

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie....

czytaj...

2019-12-13 \ Świąteczny Koncert

Chodź święta Bożego Narodzenia dopiero przed nami, to już teraz mamy zaszczyt zaprosić na wspaniały koncert naszego chóru katedralnego.

czytaj...

2019-11-29 \ Program rekolekcji adwentowych w Katedrze płockiej

Rekolekcje adwentowe w Katedrze rozpoczniemy już w najbliższy piątek, 6 grudnia, a zakończymy w niedzielę, 8 grudnia. Poprowadzi je: ks. Witalij Bezszkury – proboszcz par św. Zofii w Żytomierzu na Ukrainie.

czytaj...

2019-11-25 \ Zaproszenie na pielgrzymkę

Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę, na nocne czuwanie do Częstochowy w dniach od 14 do 15.12.2019 r. Więcej informacji tutaj...

czytaj...

2019-11-22 \ Obchody Dnia Świętej Barbary w Płocku

Wodniacka Barbórka w Płocku jest tradycją sięgającą XIX wieku. Do św. Barbary, jako patronki niebezpiecznych zawodów, modlili się nie tylko górnicy, ale też żołnierze, hutnicy, rybacy, marynarze, a nawet więźniowie.

czytaj...

2019-11-22 \ „Akcja Paczka”

Akcja Paczka” to projekt organizowany przez ZHR w całej Polsce, w tym w obwodzie płockim tej organizacji. Jest wspierana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co ułatwia organizację i konieczne formalności.

czytaj...

2019-10-31 \ "Nieplanowane" to więcej niż film. To wydarzenie. Weź w nim udział!

Zanieś przesłanie filmu “Nieplanowane” do środowiska, w którym żyjesz! Wszędzie gdziekolwiek na świecie pojawia się film “Nieplanowane” powoduje zmianę serc widzów.

czytaj...

2019-10-26 \ Pomoc misyjna

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek, wypełniając wezwanie Chrystusa: „Idźcie, nauczajcie wszystkie narody”, niesie pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Kamerunu.

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:31 do 45 z 1701