>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2020-03-26 \ Ważny komunikat (kancelaria i Msza św.)

Od dnia 25 marca br., zgodnie z wprowadzonym ograniczeniem w przemieszczaniu się i zgromadzeniach, w Mszy św., pogrzebie lub innym obrzędzie religijnym.

czytaj...

2020-03-26 \ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

Z tej racji, że w tym roku nie będzie błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę przesyłamy tekst błogosławieństwa stołu i pokarmów w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

czytaj...

2020-03-26 \ ŻAL DOSKONAŁY W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA

Częścią Tradycji Kościoła katolickiego jest przekonanie, że „żal doskonały”, czyli taki, który przeżywamy ze względu na miłość do Boga, połączony z pragnieniem spowiedzi, gdy tylko będzie to możliwe.

czytaj...

2020-03-26 \ NOTA PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ ODNOŚNIE SAKRAMENTU POJEDNANIA

Powaga obecnych okoliczności wymaga refleksji nad pilnością i istotnym znaczeniem Sakramentu Pojednania, wraz z pewnymi niezbędnymi wyjaśnieniami, zarówno dla wiernych świeckich, jak i dla szafarzy powołanych do sprawowania tego Sakramentu.

czytaj...

2020-03-26 \ DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ

Wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną Covid-19, powszechnie znaną jako koronawirus, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek charakterze, opiekują się nimi, udziela się daru specjalnych odpu

czytaj...

2020-03-24 \ Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce...

czytaj...

2020-03-21 \ "Gość" bez wychodzenia z domu

Czcigodni Księża, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju informujemy, że od bieżącego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”.

czytaj...

2020-03-14 \ OGŁOSZENIA W ZWIĄZKU Z NADZWYCZAJNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

Kursy autobusu do katedry zawieszone do końca marca. W niedziele marcowe: 15, 22 i 29 na godzinę 8:00 NIE BĘDZIE kursował autobus dowożący wiernych do katedry.

czytaj...

2020-03-03 \ Odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych

Informacje odnośnie do alb znajdziemy tutaj...

czytaj...

2020-02-28 \ Kazania pasyjne w bazylice katedralnej w Płocku w czasie Gorzkich Żali w Wielkim Poście 2020 roku

W kolejne niedziele Wielkiego Postu 2020 roku kazania pasyjne w czasie nabożeństw Gorzkich Żali w bazylice katedralnej w Płocku głosić będą następujący kapłani:

czytaj...

2020-02-15 \ Zaproszenie na ćwiczenia duchowe w Wielkim Poście.

Propozycja skierowana jest do osób, które pragną nauczyć się osobistej więzi z Bogiem nie opuszczając swego codziennego środowiska życia, pośród zwykłych prac i obowiązków zawodowych.

czytaj...

2020-02-12 \ CZ.A.S

"Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; grzeszylibyśmy, gdybyśmy Go nie adorowali" (Św. Augustyn)

czytaj...

2020-01-18 \ Pobranie miary stroju komunijnego

Uroczystość Komunii świętej zbliża się wielkimi krokami. Powoli przygotowujemy się do tego wydarzenia od strony formalnej, pierwszym krokiem w tym kierunku będzie pobranie miary alb komunijnych. Czytaj więcej...

czytaj...

2020-01-04 \ Słowo zachęty przed Uroczystością Objawienia Pańskiego

Objawienie Pańskie, Epifania – chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi, obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga.

czytaj...

2019-12-28 \ Płockie Kolędowanie

Tradycja koncertów kolędowych wykonywanych w bazylice katedralnej towarzyszy płocczanom od 25 lat. Jest to cykliczne wydarzenie, którego celem jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia.

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:31 do 45 z 1712