Parafia \ Ogłoszenia


XXIV niedziela zwykła (17.09.2023 r.)

1. Zapraszamy w najbliższa sobotę (23.09) na mszę św. o godz. 10:00, a następnie od 11-18 na festyn; będą degustacje, pokazy kulinarne żywności ekologicznej, atrakcje dla dzieci, porady dietetyków, koncerty. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

2. Dziś będzie można złożyć ofiarę do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej w ramach 57. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Na stronie www.krdp.pl możemy wysłuchać mszy św. z katedry (zakładka włącz radio, katedra płocka).

3. Jutro uroczystość św. Stanisława Kostki, zakonnika, głównego patrona Diecezji Płockiej, patrona Polski

4. Do końca września przyjmujemy zapisy dzieci do I i II komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Deklaracje są do pobrania: na stronie internetowej, w kancelarii i zakrystii. Zgłoszenia można przesłać mailowo, przynieść osobiście do zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla rodziców i dzieci I komunii św. po mszy św. z godz. 11:30 dnia 1.10.

5. Bóg zapłać za ofiary zbierane na tacę, które przeznaczamy na remont Bazyliki Katedralnej.

6. W niedziele 24.09 o godz. 13:00 mszy św. w intencji uchodźców i migrantów przewodniczy bp Szymon Stułkowski.

7. W sobotę 7 października 2023 roku odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Członków Kół Żywego Różańca, kapłanów oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Spotkanie będzie się odbywać pod hasłem: Rodzina Bł. Ulmów wzorem życia chrześcijańskiego.

8. Na wyjazd do Działdowa (29.09) możemy zapisywać się u p. Teresy Krowickiej. W drodze powrotnej odwiedzimy Ratowo.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.

10. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii osoby, która zamówiła intencję na sobotę 23 września 2023 o godz. 18:00 w celu przełożenia jej na inny termin lub inną godzinę.