Parafia \ Ogłoszenia

 


15 Niedziela Zwykła (14.07.24 r.)

18 lipca (w czwartek) dzień imienin bpa Szymona, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach

1. Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Litanię do Krwi Chrystusa odmawiamy w: poniedziałki, wtorki i czwartki.
2. Ogłaszamy zbiórkę elektrośmieci w kruchcie katedry od poniedziałku do czwartku. Zabrane one będą w piątek ok. godz. 10:00. Wspieramy placówki misyjne prowadzone przez ks. Marka Brulińskiego w Brazylii – za wszelkie wsparcie dziękujemy!
3. W tym tygodniu obchodzimy: 15.07 - wspomnienie św. Bonawentury, bpa i Doktora Kościoła 16.07 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
4. Od dzisiaj przyjmujemy zapisy w kancelarii lub zakrystii na pielgrzymkę duchową. Podczas pielgrzymki zapraszamy na Apele Jasnogórskie.
5. W następną niedzielę 21 lipca po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na MIVA Polska. Organizacji na rzecz misyjnych środków transportu.
6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa i bezpiecznej podróży. Witamy również i pozdrawiamy wszystkich turystów, pielgrzymów i gości przybywających do naszej Bazyliki Katedralnej.

Zbliża się Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 21-28 lipca 2024 będzie obchodzony 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK