Parafia \ Ogłoszenia

XXV niedziela zwykła (19.09.21 r.)

1. Po mszy św. z godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Deklaracje zgłoszeniowe do Pierwszej i Drugiej komunii św. a także sakramentu Bierzmowania dostępne są na stronie internetowej naszej parafii. Deklaracje należy złożyć do 31 października.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na remont Bazyliki Katedralnej. Bóg zapłać.

3. Wyjazd na pielgrzymkę do Działdowa w sobotę 25 września o godz. 7:30 sprzed siedziby Dzieci Płocka.

4. W następną niedzielę po Mszy św. z godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

5. Na swoja trasę powrócił autobus, który dowozi wiernych na msze św. na godz. 8:00, przekażmy te informacje swoim znajomym.

6. Dzisiaj o 19:00 odbędzie się koncert kończący Festiwal Muzyki Jednogłosowej, wystąpi Marcel Peses. Zapraszamy!
Za tydzień 26 września o godz. 19.00 w Katedrze odbędzie się koncert w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej oraz z okazji 15 - lecia istnienia chóru dziewczęcego Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Tego samego dnia w Amfiteatrze jest również koncert poświęcony Krzysztofowi Baczyńskiemu, wstęp wolny.

7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz biuletyn Nasza Katedra.

 

 

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO
DO WSPIERANIA DIECEZJALNYCH MEDIÓW

Siostry i Bracia!

W trzecią niedzielę września, 19 września 2021 r., Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu w tym roku hasło papieskiego przesłania: „«Chodź i zobacz», aby komunikować się spotykając osoby tam, gdzie są, i takie, jakie są”.

Media bowiem mają za zadanie nie tylko wyczerpująco nas informować i pouczać o faktach, ale także zainteresować rzeczywistością – taką, jaka ona jest, i do niej zbliżać. Ewangeliczne „Chodź i zobacz”, które Jezus kieruje do swych pierwszych uczniów, dla nas – ludzi żyjących w dobie mediów, wirtualnego świata i pandemii koronawirusa – to mocny impuls, abyśmy korzystając z nowoczesnych środków przekazu, budowali więzi między sobą, doświadczyli realnej wspólnoty i łączyli się wokół tego, co ważne i dobre, także dla naszego życia duchowego. Szczególne zadanie i misja ewangelizacyjna w tym względzie stoi przed mediami katolickimi.

Dlatego Was gorąco zachęcam: sięgajcie często po naszego „Gościa Niedzielnego”, słuchajcie naszego Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, odwiedzajcie stronę internetową Diecezji Płockiej, otwierajcie strony internetowe i profile portali społecznościowych, które mówią o życiu Diecezji Płockiej i jej wspólnot, abyśmy więcej wiedząc, jeszcze bardziej zaangażowali się w życie wspólnoty Kościoła i parafii.
Zechciejcie też wspomóc Waszym groszem, złożonym dziś do puszek, naszą diecezjalną rozgłośnię, która jako najstarsze w Polsce katolickie radio, od ponad 30 lat informuje, łączy ludzi i ewangelizuje. Niech ta misja ewangelizacyjna Kościoła Płockiego przez media nie ustanie, a my poczujmy się wszyscy za nią odpowiedzialni.

† Piotr Libera Biskup Płocki