Parafia \ Ogłoszenia

2 niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024 r.)

 Dziś w kościele Druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jako niedziela „Ad gentes”. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone zostaną na cele misyjne.


 Jutro dzień imienin bpa Mirosława, 27.02 – 8 rocznica jego święceń biskupich. 28.02 imieniny bpa Romana Marcinkowskiego – pamiętajmy o solenizantach.


 W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Gorzkie Żale w niedziele i Drogę Krzyżowa w piątek o godz. 17:00.


 W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Jacek Marciniak, dyrektor szkół katolickich w Płocku.


 Dziś po mszy św. z godz. 11:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Za tydzień spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Za tydzień 03.03 o godz. 12:30 odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych ewentualnie możliwość zamówienia stroju. 


 Dnia 2 marca w sobotę o godz. 12:30 do naszej parafii przybędą z Antoniówki relikwie bł. rodziny Ulmów. Zapraszamy do katedry na różaniec, a następnie o 13:00 na mszę św. pod przewodnictwem bpa Mirosława Milewskiego. Wizycie relikwii towarzyszy wystawa z IPN Łodzi. Następnie relikwie przewiezione będą do Zakładu Karnego w Płocku.


 Parafia św. Benedykta organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarze-wa w przyszłą niedzielę 3 marca. Wyjazd o godz. 12:15 spod kościoła na Radziwiu, w drodze powrotnej odwiedzimy Niepokalanów, koszt 100 zł. Zapraszamy.


 W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Msze św., o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotę o godz. 8:45 rozważanie tajemnic różańca.


 W niedzielę 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.


 W Wielkim Poście możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocnej dekoracji Katedry.


 W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 5280 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu stanęły rusztowania na zewnątrz przy prezbiterium, a od poniedziałku pojawią się również wewnątrz katedry. Remont potrwa do końca października.


 Polecamy biuletyn „Nasza Katedra” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.


Spowiedź rekolekcyjna 1 i 2 marca od 8:30-10:00 i od 17:00-19:00.