Parafia \ Ogłoszenia

1 niedziela Adwentu (28.11.21 r.)

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. O godz. 13:00 mszy św. transmitowanej w TVP Polonia przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Libera.

2. W dobrym przeżyciu Adwentu pomagają nam Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty. W Katedrze będą one celebrowane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 9:00. Dzieci zapraszamy na roraty w soboty o godz. 18:00.

3. Dziś po mszy św. z godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Za tydzień po mszy z godz. 11:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę o godz. 8:45 zapraszamy na rozważanie kolejnych tajemnic różańca świętego.

5. W pierwszy czwartek miesiąca wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu, zaprasza na spotkanie połączone z konferencją po Mszy św. z godz. 9:00.

6. Od następnej niedzieli opłatek wigilijny będzie można nabyć w zakrystii lub kancelarii. W kolejne niedziele Adwentu u harcerzy będzie można również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” w cenach 6 zł mała świeca i 12 zł duża ozdobna.

7. W związku z rozpoczętym Synodem, przy ambonie ustawiona jest skrzynka synodalna z logiem synodu. Do końca grudnia możemy do niej składać postulaty dotyczące lepszego funkcjonowania Kościoła.

8. W ubiegłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy 4 800 zł. Na rzecz „Caritas Polska” zebraliśmy 820 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Za tydzień w niedzielę harcerze zbierają produkty spożywcze o długim terminie spożycia (np. ryż, makaron, konserwy, słodycze). Z zebranych darów zostaną zrobione paczki świąteczne dla naszych rodaków na Ukrainie. Można też złożyć ofiary pieniężne na paczki.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz biuletyn Nasza Katedra.