Parafia \ Ogłoszenia


Pierwsza niedziela Adwentu (27.11.22 r.)

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
2. W dniu wczorajszym przeżyliśmy w katedrze uroczysty ingres Biskupa Szymona Stułkowskiego. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali świątynię na tę uroczystość. Dziękuję Panom Krzysztofowi i Jerzemu Dobaczewskim, ks. Andrzejowi Milewskiemu za przygotowanie dekoracji. Państwu Starzyńskim z firmy dekoracyjnej MONAF z Płocka wraz z pracownikami, za ułożenie bukietów; Pani Teresie za troskę o wygląd pomnika św. Jana Pawła II, Panu Janowi Szymczakowi, Siostrze Juliannie Balskiej, Panu Wojciechowi Cieszkowskiemu za wszelkie prace z tej okazji uczynione. W oprawie liturgicznej wyróżniał się chor Pueri et Puellae z Państwem Anną i Wiktorem Bramskimi – Bóg zapłać!
3. W dobrym przeżyciu Adwentu pomagają nam Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty. W Katedrze będą one celebrowane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 9:00. Dzieci zapraszamy na roraty w soboty o godz. 18:00. Rekolekcje adwentowe przezywać będziemy od 9-11 grudnia.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W czwartek wspólnota Adoracji Najświętszego Sakramentu, zaprasza na spotkanie połączone z konferencją po Mszy św. z godz. 9:00; w sobotę o godz. 8:45 zapraszamy na rozważanie kolejnych tajemnic różańca świętego.
5. Za tydzień w niedzielę 4 grudnia o godz. 18:00 odbędzie msza św. w intencji bractwa św. Barbary i płockich ludzi Wisły. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Szymon Stułkowski – zapraszamy.
6. Od następnej niedzieli opłatek wigilijny będzie można nabyć w zakrystii lub kancelarii. W kolejne niedziele Adwentu będzie można również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.
7. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Za tydzień po mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej komunii św.
8. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 5 200 zł. Za tydzień przewidziana jest składka do puszek na misje.
9. W tym tygodniu w środę święto św. Andrzeja, apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.