Aktualności \ PŁOCKIE KOLĘDOWANIE

 PŁOCKIE KOLĘDOWANIE

           Doroczne Płockie Kolędowanie, czyli koncerty muzyczne poświęcone Bożemu Narodzeniu, odbędzie się w dniach 7-8 stycznia w Płocku. Ich organizatorem jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Kuria Diecezjalna i parafia katedralna.

             Pierwszy koncert z cyklu odbędzie się w piątek 7 stycznia o godz. 19.00 w bazylice katedralnej w Płocku. Z repertuarem kolęd wystąpi mieszkająca w USA wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik, z zespołem w składzie: Sebastian Frankiewicz – perkusja, Max Mucha – kontrabas, Mateusz Szczypta – gitara, Adam Bałdach – skrzypce, Radek Nowicki – saksofony.

                Natomiast w sobotę 8 stycznia o godz. 19.00 zaśpiewa artystka związana z krakowską „Piwnicą pod baranami” - Beata Rybotycka. Wystąpi wraz z muzykami: pianistą Konradem Mastyłą, sprzypkiem Michałem Chytrzyńskim i kontrabasistą Michałem Braszakiem. Na program „Witaj gwiazdo złota” złożą się kolędy, pieśni i piosenki świąteczne.

              „Płockie Kolędowanie” jest cykliczną imprezą, organizowaną zawsze na początku stycznia, otwarta dla publiczności i bezpłatną. Każdego roku bierze w nim udział wielu mieszkańców miasta, którzy mają okazję wysłuchania w murach katedry kolęd, pastorałek i utworów o charakterze religijnym, wykonywanych przez solistów i chóry z Płocka oraz całej Polski. (eg)