Aktualności \ IV Płocki Maraton Biblijny

IV Płocki Maraton Biblijny

        Akcja Katolicka Diecezji Płockiej w dniach 16-19 maja 2011 r. organizuje w Katedrze Płockiej publiczne czytanie Pisma Świętego – wybranych Ksiąg Starego Testamentu i cały Nowy Testament. To wydarzenie rozpocznie się 16 maja o godzinie 9.00 Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Piotra Libery w Katedrze Płockiej. Pismo Święte (Biblia Tysiąclecia) czytane będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach: 8.00-18.00.

        Realizacją tego wydarzenia o wymiarze religijno – kulturalnym wpisujemy się w dziękczynienie za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II oraz w jubileusz 15 – lecia reaktywowania Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej.

        Pragniemy zachęcić wszystkich zainteresowanych do sięgnięcia po Słowo Boże przez bezpośredni udział w Jego czytaniu bądź też słuchaniu.

        Niech każdy na swój sposób ponownie odkryje bezcenne i ponadczasowe przesłanie Pisma Świętego. Chodzi o to, by codzienna lektura Pisma Świętego stała się potrzebą serca w naszych rodzinach, by Słowo Boże towarzyszyło nam każdego dnia. Poświęcenie swojego czasu i trud przybycia do miejsca czytania Biblii będzie świadectwem naszej przynależności do wspólnoty wierzących.

        Na zakończenie IV Płockiego Maratonu Biblijnego, 19 maja o godz. 19.00 wystąpi z koncertem w Płockiej Katedrze Magda Anioł - wstęp wolny.

 

Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w biurze AKDP, ul Tumska 3 – tel: (24) 262 50 60 begin_of_the_skype_highlighting            (24) 262 50 60      end_of_the_skype_highlighting w godzinach 9.30 – 14.00. kom. 606 44 89 12 begin_of_the_skype_highlighting            606 44 89 12      end_of_the_skype_highlighting. Gorąco zapraszamy do udziału w IV Płockim Maratonie Biblijnym.

Danuta Janicka

prezes Zarządu AKDP

 

foto relacja:

Jan Waćkowski (fot. 2-17)

Łukasz Chuściel (fot. 18-22)Foto relacja