Aktualności \ 69. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego

169. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego tradycyjnie odbędzie się w dniach 06 – 10 września 2020 r. Pielgrzymka pod hasłem: „Cały Twój Maryjo – Jedynemu Bogu”, rozpocznie się w niedzielę 06. września Mszą św. o godz. 6.30, sprawowaną w Płockiej Kolegiacie (Farze) przez Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Powracających Pielgrzymów powitamy w czwartek 10. września o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Świętego, skąd przejdziemy do Kolegiaty na Mszę św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki.

Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Pielgrzymce! Nasi ojcowie i praojcowie przysięgali Maryi wędrować corocznie do Niej w zamian za ocalenie Płocka i kraju przed straszliwą epidemią, która 169. lat temu dziesiątkowała naród.
Teraz mamy czas dziękowania i błagania o pomoc w odsunięciu obecnego stanu epidemii. Więc wędruj z nami i wypełnij przyrzeczenia.

Zachęcamy Parafian i mieszkańców Płocka do odprowadzenia pielgrzymów i do odwiedzania pielgrzymów na szlaku wędrówki. W niedzielę 6. września zapraszamy na Apel Jasnogórski w Bożewie o godz. 19.00. Natomiast w poniedziałek w Żurawinie o godz. 9.20 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych pielgrzymów Skępskich. W tym roku będzie szczególnie modlić się za wielokrotnego Skępskiego Pielgrzyma – śp. ks. prał. prof. dr hab. Ireneusza Mroczkowskiego.

Kierownikiem tej Pielgrzymki, jej głównym organizatorem jest od wielu lat Brat Wojciech Popielski. Przewodnikiem całej Pielgrzymki i jednocześnie grupy białej jest ks. Sebastian Krupniewski, wikariusz parafii św. Bartłomieja. Przewodnikami grupy błękitnej Krzysztof Szuliński z parafii Ducha Św.
Nasza pielgrzymka posiada potrzebne zezwolenia na jej odbycie. W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, każdy z uczestników przy zapisie wypełnia stosowne oświadczenie o stanie zdrowia oraz czy miał styczność z osobami zakażonymi.

Informacje organizacyjne:
1. Koszt uczestnictwa (od kilku lat bez zmiany) wynosi 20 zł i obejmuje: wpisowe, przewóz bagażu, znaczek, śpiewnik dla chętnych – nowe wydanie i kalendarz pamiątkowy.
2. Zapisy na pielgrzymkę przed Płocką Farą od 03 do 05 września br. w godz. 17.30 – 18.30.
3. Do Bożewa można zabrać namiot i można nocować w namiocie.
4. W dniu 8 września (w dzień odpustu) dla tych, którzy nie mogą wędrować jest możliwość przyjazdu autokarem do Skępego. Wyjazd z ulicy Topolowej o godz. 7.00 powrót 16.30. Koszt przejazdu 25 zł zawiera też: znaczek i kalendarz. Jest możliwość powrotu ze Skępego dla pielgrzymujących w jedną stronę – 8 września o godz. 16.30 koszt 20 zł.
Kontakt z kierownikiem pielgrzymki – Wojciech Popielski tel.601281035.

Oficjalna strona pielgrzymki: http://pielgrzymkaskepe.pl/
W załączeniu trasa 169. Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego.
Kierownik 169. Pieszej Pielgrzymki Płock-Skępe – Wojciech Popielski