>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2021-04-24 \ Zaproszenie na Uroczystości Zygmuntowskie

Dnia 2 maja 2021 r. przypada w Płocku uroczystość świętego Zygmunta, Króla i Męczennika, głównego patrona naszego miasta. Jest on także patronem Kapituły Katedralnej Płockiej i parafii katedralnej.

czytaj...

2021-04-11 \ Odbiór alb komunijnych

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Katedry w sobotę, 17 marca...

czytaj...

2021-04-03 \ ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO

Umiłowani Diecezjanie! Tegoroczne Święta Paschalne ponownie przeżywamy w trudnych okolicznościach...

czytaj...

2021-03-31 \ Święte Triduum Paschalne

Grafik nabożeństw w Bazylice Katedralnej.

czytaj...

2021-03-27 \ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.

czytaj...

2021-03-05 \ Ważne informacje dla Kandydatów do Bierzmowania

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość, w której to zostanie udzielony sakrament Bierzmowania. Dlatego podajemy najważniejsze informacje, z którymi trzeba się zapoznać.

czytaj...

2021-03-05 \ OŚWIADCZENIE BISKUPÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ

Z bólem i smutkiem przyjęliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Płocku, z dnia 2 marca 2021 roku, w sprawie dotyczącej profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym mieście, w kwietniu 2019 roku.

czytaj...

2021-02-12 \ ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO

„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie....

czytaj...

2021-02-11 \ Zobaczyć Miłosierdzie – rekolekcje internetowe z okazji 90. Rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego

„Wieczorem, kiedy byłam w celi ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach....

czytaj...

2021-01-30 \ Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. (Styczeń)

Nie tak dawno wybierałem kolor powszechnie znanej rybki do przyklejenia na mój samochód. Moi uczniowie na wyjeździe do Krakowa kupili sobie kolorowe bursztynowe krzyżyki do swoich samochodów.

czytaj...

2021-01-29 \ Msze św. kolędowe

Zapraszamy mieszkańców naszej parafii na kolędowe Msze św. o godz. 18:00 od 20 stycznia do 4 lutego. Msze św. odprawiane będą w Waszej intencji. Na zakończenie odmówimy modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami.

czytaj...

2021-01-28 \ ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2021 r. (wtorek), będziemy obchodzić już po raz dwudziesty piąty, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego...

czytaj...

2021-01-16 \ Grafik kolędy na 2021 r.

Pandemia zmieniła wiele w naszym życiu. Ta zmiana dotyczy życia społecznego, w tym także życia we wspólnocie Kościoła: inaczej w tym roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, inaczej adwentowe, inaczej przeżywaliśmy Wielkanoc i Boże Narodzenie. In

czytaj...

2020-11-26 \ "Katedralny Adventus".

W najbliższą sobotę o godz. 17:30 odśpiewamy Nieszpory z I niedzieli Adwentu, które wprowadzą nas w czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela, oraz otworzą cykl spotkań adwentowych - "Katedralny Adventus".

czytaj...

2020-11-07 \ W diecezji trwają kwesty online na renowację zabytkowych nagrobków

Stowarzyszenia, które każdego roku w diecezji płockiej prowadzą lokalne kwesty na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzach, nie zaprzestały tej działalności. W większości miast zbiórka prowadzona jest online:

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:31 do 45 z 1742