>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2020-08-17 \ Zmarł ks. prał. prof. Ireneusz Mroczkowski

Ks. prał. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski urodził się 29 grudnia 1949 r. w Makowie Maz., pochodził z parafii Rzewnie (obecnie diec. łomżyńska). Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1974 r. w Makowie Mazowieckim, z rąk bp. Bogdana Sikorskiego.

czytaj...

2020-08-13 \ APEL PŁOCKIEJ POLICJI

Na terenie naszego kraju nadal trwa epidemia wirusa COVID 19, a co za tym idzie obowiązują nas wszystkich restrykcje sanitarne. Nie zmienia to jednak faktu, że oszuści wykorzystują zaistniałą sytuację aby pozbawić osoby starsze cennych rzeczy....

czytaj...

2020-08-08 \ Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych...

czytaj...

2020-07-15 \ Koncert Papieski

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska i zaprasza na koncert poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę urodzin.

czytaj...

2020-07-09 \ W PŁOCKU ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY PISANIA IKON

Pracownia Ikonograficzna Katarzyny Kobuszewskiej organizuje latem warsztaty pisania ikon. Tematem ikony będzie Matka Boża Wniebowzięta. Zapisy na warsztaty trwają do 15 lipca.

czytaj...

2020-07-09 \ KURS DLA OSÓB, KTÓRE WYKONUJĄ ŚPIEWY NA ŚLUBACH

Osoby zawierające ślub w kościele oraz ci, którzy w trakcie takiej Mszy św. wykonują śpiewy powinny mieć świadomość, że jest to sakrament, czyli spotkanie z Jezusem Chrystusem w liturgii.

czytaj...

2020-07-01 \ Ważne ogłoszenia na czas wakacji

Rozpoczął się dla wielu osób czas urlopów i wypoczynku. Także i w takim czasie należy chwalić Boga. Pamiętajmy o Bogu tam, gdzie spędzamy nasze urlopy.

czytaj...

2020-06-27 \ KOMUNIKAT PRZEWODNIKA GŁÓWNEGO 39. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ W 2020 R.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka nie może odbyć się tradycyjnej formie. Mając na względzie bezpieczeństwo, zdrowie, zarówno Pielgrzymów, jak i spotykanych, i goszczących Pielgrzymkę ludzi...

czytaj...

2020-06-05 \ Rocznica wizyty św. Jana Pawła II

W dniach 7-8 czerwca 1991 roku św. Jan Paweł II odwiedził Książęce Miasto Płock. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta.

czytaj...

2020-05-30 \ Dekret

Zapraszamy do zapoznania się z dekretem odwołującym dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

czytaj...

2020-05-30 \ Szkoła Kontaktu z Bogiem dla młodzieży

Szkoła Kontaktu z Bogiem to rekolekcje w milczeniu, które trwają trzy i pół dnia. Są intensywną szkołą modlitwy, opartej na duchowości św. Ignacego z Loyoli. Przeznaczona jest dla młodzieży w wieku od 16 do 25 lat.

czytaj...

2020-05-23 \ Zapisy na Komunie św., - aktualny stan dn. 23.05

Drodzy Rodzice, Podobnie jak Wy, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie będą wskazania sanitarne na wrzesień tego roku, zapewniamy, że będziemy postępować według wskazań sanitarnych...

czytaj...

2020-05-23 \ CZUWANIE W WIGILIĘ UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Z BP. PIOTREM LIBERĄ W KATEDRZE

Ksiądz Biskup Piotr Libera zaprasza nas na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Spotkamy się w tym szczególnym czasie modląc się z naszym Pasterzem, przyzywając Ducha Świętego, jako lekarza.

czytaj...

2020-05-10 \ Daty Komunii św. oraz związane z nią informacje

Pierwsza komunia święta – uroczystość katolicka, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.

czytaj...

2020-05-03 \ AKT ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Boże, Ojcze Wszechmogący, bogaty w Miłosierdzie, bądź uwielbiony w tajemnicy Twojej Miłości, objawionej przez Syna w Duchu Świętym. Panie Jezu Chryste, Zbawicielu świata.

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:61 do 75 z 1750