>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2020-03-24 \ Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce...

czytaj...

2020-03-21 \ "Gość" bez wychodzenia z domu

Czcigodni Księża, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju informujemy, że od bieżącego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”.

czytaj...

2020-03-14 \ OGŁOSZENIA W ZWIĄZKU Z NADZWYCZAJNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

Kursy autobusu do katedry zawieszone do końca marca. W niedziele marcowe: 15, 22 i 29 na godzinę 8:00 NIE BĘDZIE kursował autobus dowożący wiernych do katedry.

czytaj...

2020-03-03 \ Odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych

Informacje odnośnie do alb znajdziemy tutaj...

czytaj...

2020-02-28 \ Kazania pasyjne w bazylice katedralnej w Płocku w czasie Gorzkich Żali w Wielkim Poście 2020 roku

W kolejne niedziele Wielkiego Postu 2020 roku kazania pasyjne w czasie nabożeństw Gorzkich Żali w bazylice katedralnej w Płocku głosić będą następujący kapłani:

czytaj...

2020-02-15 \ Zaproszenie na ćwiczenia duchowe w Wielkim Poście.

Propozycja skierowana jest do osób, które pragną nauczyć się osobistej więzi z Bogiem nie opuszczając swego codziennego środowiska życia, pośród zwykłych prac i obowiązków zawodowych.

czytaj...

2020-02-12 \ CZ.A.S

"Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; grzeszylibyśmy, gdybyśmy Go nie adorowali" (Św. Augustyn)

czytaj...

2020-01-18 \ Pobranie miary stroju komunijnego

Uroczystość Komunii świętej zbliża się wielkimi krokami. Powoli przygotowujemy się do tego wydarzenia od strony formalnej, pierwszym krokiem w tym kierunku będzie pobranie miary alb komunijnych. Czytaj więcej...

czytaj...

2020-01-04 \ Słowo zachęty przed Uroczystością Objawienia Pańskiego

Objawienie Pańskie, Epifania – chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi, obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga.

czytaj...

2019-12-28 \ Płockie Kolędowanie

Tradycja koncertów kolędowych wykonywanych w bazylice katedralnej towarzyszy płocczanom od 25 lat. Jest to cykliczne wydarzenie, którego celem jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia.

czytaj...

2019-12-24 \ Życzenia na Boże Narodzenie

Boże narodzenie, to czas składania życzeń. Te również śle nam ks. biskup Mirosław Milewski. Więcej kliknij tutaj...

czytaj...

2019-12-20 \ Apel Policji

W związku wciąż pojawiającymi się oszustwami dokonywanymi metodą na ..wnuczka, syna, zięcia urzędnika państwowego i policjanta. Policja rozpowszechnia apel skierowany w szczególności do osób starszych.

czytaj...

2019-12-20 \ Informacje dotyczące spowiedzi oraz zwiedzania Katedry w czasie Świąt.

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Trzeba dobrze przygotować się do tego wydarzenia poprzez spowiedź, modlitwę, aby móc w gronie rodzinnym cieszyć się z faktu narodzenia naszego Zbawiciela.

czytaj...

2019-12-13 \ Wieczór kolędowania

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie....

czytaj...

2019-12-13 \ Świąteczny Koncert

Chodź święta Bożego Narodzenia dopiero przed nami, to już teraz mamy zaszczyt zaprosić na wspaniały koncert naszego chóru katedralnego.

czytaj...


Nawigator
Początek Wstecz Następny Ostatni   Wpisów od:91 do 105 z 1750