• screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Aktualności


2021-02-27 \ Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych

Rozpoczął się w Kościele liturgiczny czas pokuty, przemiany serca i myślenia, czyli czas naszego nawrócenia, powrotu do Pana Boga. Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu, czy rozpocząłeś Przyjacielu pracę nad sobą, nad swoim postępowaniem?

czytaj...


2021-02-21 \ Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Wielki Post jest czasem przemiany i łaski. Trwa 40 dni (na pamiątkę 40-dniowego postu Pana Jezusa).Zaczyna się w Środę Popielcową a kończy w Wielki Czwartek. Triduum Paschalne to:

czytaj...


2021-02-12 \ ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO

„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie....

czytaj...


2021-02-11 \ Zobaczyć Miłosierdzie – rekolekcje internetowe z okazji 90. Rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego

„Wieczorem, kiedy byłam w celi ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach....

czytaj...


2021-01-30 \ Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. (Styczeń)

Nie tak dawno wybierałem kolor powszechnie znanej rybki do przyklejenia na mój samochód. Moi uczniowie na wyjeździe do Krakowa kupili sobie kolorowe bursztynowe krzyżyki do swoich samochodów.

czytaj...


2021-01-29 \ Msze św. kolędowe

Zapraszamy mieszkańców naszej parafii na kolędowe Msze św. o godz. 18:00 od 20 stycznia do 4 lutego. Msze św. odprawiane będą w Waszej intencji. Na zakończenie odmówimy modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami.

czytaj...


2021-01-28 \ ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2021

W święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2021 r. (wtorek), będziemy obchodzić już po raz dwudziesty piąty, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego...

czytaj...


2021-01-16 \ Grafik kolędy na 2021 r.

Pandemia zmieniła wiele w naszym życiu. Ta zmiana dotyczy życia społecznego, w tym także życia we wspólnocie Kościoła: inaczej w tym roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, inaczej adwentowe, inaczej przeżywaliśmy Wielkanoc i Boże Narodzenie. In

czytaj...


2020-11-26 \ "Katedralny Adventus".

W najbliższą sobotę o godz. 17:30 odśpiewamy Nieszpory z I niedzieli Adwentu, które wprowadzą nas w czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela, oraz otworzą cykl spotkań adwentowych - "Katedralny Adventus".

czytaj...


2020-11-07 \ W diecezji trwają kwesty online na renowację zabytkowych nagrobków

Stowarzyszenia, które każdego roku w diecezji płockiej prowadzą lokalne kwesty na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzach, nie zaprzestały tej działalności. W większości miast zbiórka prowadzona jest online:

czytaj...


2020-11-03 \ Zmarł ks. kan. Andrzej Fabisiak

Kiedy w Uroczystość Wszystkich Świętych w Liturgii Słowa rozbrzmiewa: "...będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jaki jest". Odszedł na spotkanie z Jezusem ks. Andrzej Fabisiak. Przeżył 85 lat w tym 61 w kapłaństwie.

czytaj...


2020-10-29 \ Uroczystości

Terminy Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w parafii katedralnej w 2021 r. Jeśli nie będzie innych zarządzeń dotyczących ilości wiernych, którzy mogą przebywać w jednym miejscu planujemy:

czytaj...


2020-10-23 \ Uroczystość Wszystkich Świętych (informacje)

Organizacja ruchu i transportu publicznego 1 listopada, jak co roku, ulegnie pewnym modyfikacjom.

czytaj...


2020-09-23 \ Projekt nr 33 w Budżecie Obywatelskim miasta Płocka

Wystartowała 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Jednym z projektów jest postawienie pomnika św. Jana Pawła II na placu celebry.

czytaj...


2020-09-12 \ „Stare” Muzeum Diecezjalne w Płocku można zwiedzać za darmo.

Muzeum Diecezjalne w Płocku jest jednym z najstarszych kościelnych muzeów w Polsce. Znajdują się w nim bogate zbiory sakralne, archeologiczne i numizmatyczne.

czytaj...