\ Ogłoszenia

Piąta niedziela Wielkiego Postu (29.03.20 r.)

1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. O godz. 11:30 Mszę św., transmitowaną w radiu KRDP oraz na kanale YouTube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, odprawi ks. bp Piotr Libera. Z racji na ograniczenia uczestniczących w nabożeństwach do 5 osób. Prosimy, aby pozostać w domach i uczestniczyć w transmisji na żywo z naszej Katedry.

2. Jeśli chodzi o szczegóły przeżywania Triduum Paschalnego podamy je w następną niedzielę. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat wytycznych Biskupa Piotra Libery w sprawie sprawowania czynności liturgicznych w okresie stanu epidemii, dostępnymi na naszej stronie internetowej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca z racji na stan epidemii w tym dniu odwołujemy wyjazdy do chorych. W nagłych przypadkach prosimy o telefon.

4. Droga Krzyżowa ulicami miasta została odwołana.

5. Katedra jest otwarta (boczne wejście) codziennie od 8:30 do 18:30 z wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przez cały dzień księża pełnią dyżury w Katedrze. O 20:30 odmawiany jest różaniec, transmitowany w KRDP. Ponawiamy prośbę, aby zastosować się do wskazań ministerstwa zdrowia, aby nie przekraczać liczby 5 osób na Mszy św., pozwólmy na uczestnictwo rodzinie, która zamówiła Mszę św., oraz zachowajmy odstęp między sobą.

6. Kontakt z kancelarią parafialną mailowy (katedra@diecezjaplocka.pl) lub telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 9:30 - 11:00 i 16:00 - 17:30; w soboty od 10:00 – 12:00. W sprawach pilnych można telefonować lub napisać SMS - a do księdza proboszcza – 607 585 639.

7. Drukowany „Gość niedzielny” dostępny jest w kioskach bądź sklepach w cenie 6 zł. Wersja elektroniczna „Gościa Niedzielnego” na stronie gość.pl dostępna jest w cenie 4 zł.