\ Ogłoszenia

6 niedziela zwykła (16.02.2020 r.)

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczamy na remont naszej bazyliki katedralnej. Dzisiaj możemy wejść do Kaplicy Sierpskich zwanej też kaplicą św. rodziny. Zapraszam.

2. Od następnej niedzieli w Polsce obchodzić będziemy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Otoczmy w tym czasie swoją modlitwą, uczynkami miłosierdzia osoby, które borykają się z tym uzależnieniem.

3. W najbliższą sobotę, 22 lutego przypada 89. rocznica pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku. Z tej okazji o godz. 12:00 w Sanktuarium Boże Miłosierdzia (w Nowym Kościele) odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Libery. Pielgrzymi z Warszawy i okolic odwiedzą Katedrę o godz. 14:00. Zachęcamy też, aby w godzinach 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów i mieszkań na znak wdzięczności za dar Objawień.

4. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza wszystkich na Czwartkowe Adoracje Seminaryjne. Najbliższa Adoracja, w czwartek 20 lutego br. Zapraszamy już od 19:00 na adorację w ciszy, a po niej od 20:00 wspólna adoracja.

5. Dom Rekolekcyjny STUDNIA w Płocku, na ul. Górnej 1 A, zaprasza na ćwiczenia duchowe w Wielkim Poście. Ćwiczenia rozpoczniemy w kaplicy Domu Studnia w Środę Popielcową, 26 lutego o godz. 19:00. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. W tym tygodniu obchodzimy w sobotę święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.