Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 

15 LIPCA 2018 R. 

1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na remont katedry. W najbliższy wtorek podpiszemy umowę z WUOZ w Warszawie w sprawie dotacji na I etap remontu kaplicy sierpskich .

2. W przyszłą niedzielę, 22 lipca z racji przypadającego trzy dni później wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. 

3. Zachęcamy do udziału w 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy w kancelarii lub od 2 sierpnia w godz. 10-17 w Opactwie (naprzeciwko katedry).

4. W zakrystii i w kancelarii możemy również zapisywać się na pielgrzymkę duchową, która polega na codziennej modlitwie w intencji pielgrzymów. Każdy z pielgrzymów duchowych otrzyma specjalny modlitewnik. 

5. Tradycją lat ubiegłych wszystkich, którzy pozostają w domach zapraszamy do Katedry na Apele Jasnogórskie w łączności z pielgrzymką począwszy od poniedziałku 6 sierpnia o godz. 20:30 (wyjątkiem jest 13 sierpnia - apel odbędzie się po nabożeństwie fatimskim, czyli ok. 20).

6. 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Msze św. o godz. 9 i 18.

7. 16 lipca o godz. 19 nastąpi poświecenie odnowionej figury Matki Bożej stojacej naprzeciwko Urzędu Skarbowego. Praca ta zostąła wykonana dzieki inicjatywie Siotry Lidii Pasjonistki, oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka. Serdecznie dziekujęmy - Bóg zapłać!

8. Parafialny wyjazd do Wilna odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2018 r. Chętni mogą zapisać się u p. Marka lub w kancelarii parafialnej.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznej podróży i wspaniałej pogody. Witamy również i pozdrawiamy wszystkich turystów, pielgrzymów i gości przybywających w te dni do naszej Bazyliki Katedralnej.