Parafia \ Ogłoszenia

Ogłoszenia I niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy też przygotowania do jubileuszu 950-lecia Diecezji Płockiej, który obchodzić będziemy w 2025 roku. Znakiem tego będzie modlitwa, odmawiana w niedziele i uroczystości po zakończeniu mszy św.

2. Parafia katedralna otrzymała podczas sobotnich obchodów jubileuszu XXX-lecia szkoły plastycznej im. Władysława Drapiewskiego pamiątkowy medal – dziękujemy.

3. Polecamy świece adwentowe, akcja Caritas Adwentowej Pomocy Dzieciom. Za tydzień zbiórka do puszek na cele misyjne.

4. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej komunii św.

5. Jutro 4 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem bpa Szxymona w intencji bractwa św. Barbary i płockich ludzi Wisły. Po mszy św. koncert kameralnego zespołu POKiS. Zapraszamy.

6. W dobrym przeżyciu Adwentu pomagają nam Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, czyli Roraty. W Katedrze będą one celebrowane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 9:00. Dzieci zapraszamy na roraty w soboty o godz. 18:00.

7. Rekolekcje adwentowe przezywać będziemy od 8 grudnia do 10 grudnia, czyli od piątkowej uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w piątek i sobotę o 9:00 i 18:00 w niedzielę porządek mszy św. bez zmian. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. dr Tadeusz Kozłowski -- zapraszamy.

8. Miasteczko Ogrody światła na Wzgórzu Tumskim czynne będą od 9 grudnia. Odwiedzając to miejsca odwiedzajmy również katedrę.

9. Do parafii do duszpasterskiego wykorzystania zostały przekazane broszury przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka: „In vitro. Za jaką cenę?”; „Od kiedy? Od poczęcia?” materiały sa w zakrystii

10. Na stronach Wydziału Katechetycznego i Wydziału ds. Rodzin organizatorów konkursu szopek bożonarodzeniowych znajdziemy regulamin uczestnictwa w tym konkursie.

11. Polecamy biuletyn „Nasza Katedra” i nowy numer „Gościa Niedzielnego”; numer specjalny Gościa poświęcony Historii (12 zł) znajdziemy w nim m.in. art. o Inkwizycji.