Parafia \ Ogłoszenia

 

24 niedziela zwykła (16.09.2018 r.)

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek Uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona diecezji płockiej. W czwartek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i towarzyszy męczenników. W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

2. Dzisiaj o godz. 18:00 odbędzie się Msza św., celebrowana przez ks. bpa Piotra Liberę z okazji 20 – lecia naszego chóru „Pueri et Puellae Cantores Plocenses”. Po Mszy św. zapraszamy na koncert w wykonaniu naszego chóru.

3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym, jak w każdą trzecią niedziele miesiąca przeznaczone są na remont katedry. Bóg zapłać.

4. Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników Oświaty na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 18 września w Płockiej Farze. Więcej informacji na plakacie.

5. W najbliższą niedzielę 23 września zostanie odprawiona uroczysta Msza św., z okazji 80 rocznicy otwarcia naszego mostu przez Wisłę.

6. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego  zapraszamy na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2018 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. W drodze powrotnej odwiedzimy również sanktuarium w Czerwińsku. Zapisy na pielgrzymkę u Pani Teresy Krowickiej.

7. Można dokonywać zapisów dzieci do bierzmowania oraz Pierwszej i Drugiej Komunii św., deklaracje zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii.

8. Zapraszamy młodzież na spotkania Oazy katedralnej w każdy poniedziałek o godz. 19:00. Zachęcamy też chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkania w każdy czwartek po Mszy św., o godz. 18:00.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz parafialnego biuletynu „Nasza Katedra”.