Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
23 KWIETNIA 2017 R.

1. Dziś Mszy św. o godz. 11:30 będzie przewodniczył biskup Mirosław Milewski. Na pozostałych Mszach św. kazania głosi dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski OP. Niedzielę zakończymy o godz. 19:00 koncertem chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses i pana Wiktora Bramskiego.

2. Jutro, 24 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

3. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia będziemy obchodzili Niedzielę Biblijną i pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji w Katedrze o godz. 9:30 nabożeństwo biblijne w oparciu o tekst Listu do Galatów, a Mszy św. o godz. 10:00 będzie przewodniczył ks. Jarosław Kwiatkowski, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego.

4. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 7 maja o godz. 15:00 odbędzie się w Katedrze Msza św. dziękczynna za 32-letnią posługę dotychczasowego biskupa pomocniczego Romana Marcinkowskiego, który przechodzi na emeryturę.

5. W roku 100-lecia objawień w Fatimie rozpoczniemy w Katedrze celebrowanie Nabożeństw Fatimskich, które będą się odbywały w miesiącach maj-październik 13. dnia miesiąca. Pierwsze nabożeństwo w sobotę, 13 maja o godz. 19:00.

6. W ub. niedzielę na tacę remontową zebraliśmy 6250 zł. Bóg zapłać!

7. 27 kwietnia (czwartek) o godz. 12:00 w Opactwie Pobenedyktyńskim odbędzie się krótkie sympozjum pt. Dawny blask w nowej odsłonie – konserwacja Kaplicy Królewskiej. Wykład o Nekropolii piastowskiej wygłosi ks. prof. Micha Grzybowski. Podana będzie również informacja o stanie zaawansowania prac remontowo-konserwatorskich w Kaplicy.  Zapraszamy.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” z filmem „Zmartwychwstały”.