Parafia \ Ogłoszenia

19 niedziela zwykła (09.08.20 r.)

1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich, turystów, pielgrzymów i gości przybywających w te dni do Bazyliki Katedralnej.

2. Dziś po Mszy św. z godz. 18:00 w ramach festiwalu Płockie Koncerty Organowe odbędzie się koncert Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny i Wiktora Bramskich.

3. W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na remont naszej Bazyliki Katedralnej.

4. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach, którzy wędrują pieszo na Jasną Górę. W naszej parafii gromadzimy się na Apelach Jasnogórskich po Mszy św. z godz. 18:00. Dziś Apel bezpośrednio po koncercie. W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, po Mszy św., z godz. 18:00, po nabożeństwie Apel Jasnogórski.

5. W piątek, 14 sierpnia zapraszamy na godz. 18:00 na Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Od Mszy św. wigilijnej i Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy świętowanie naszego parafialnego Odpustu. Będziemy w sposób szczególny dziękowali za dar 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

6. W sobotę, 15 sierpnia Msze św. w Katedrze będą celebrowane w porządku niedzielnym: 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Mszy św. o godz. 10:00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. biskup Piotr Libera. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Zapraszamy do udziału w naszym parafialnym Odpuście.

7. W trosce o zdrowie innych oraz własne przypominamy a także prosimy o zakrywanie ust oraz nosa w kościele i kancelarii parafialnej.

8. Gość Niedzielny jest do nabycia w zakrystii, polecamy.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa i bezpiecznej podróży.