Parafia \ Ogłoszenia


4 Niedziela zwykła (29.01.2023 r.)

1. 28.01 zakończyliśmy kolędę. Przez ostatnie trzy lata ubyło 15% mieszkańców naszej parafii. O tyle również odwiedziliśmy mniej rodzin niż przed pandemią. Tym bardziej dziękujemy tym rodzinom, które czekały i przyjęły nas w swoich domach. Bóg zapłać!
2. W pierwszy czwartek miesiąca (2.02.) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Na mszach św. poświęcenie gromnic. Po mszy św. rozważanie eucharystyczne. Święto Ofiarowania to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. bpa Szymona msza św., w której będziemy modlić się za osoby konsekrowane. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na klasztory i domy zakonne.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na msze św., o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotę rozważanie tajemnic różańcowych o godz. 8:45.
4. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Za tydzień po mszy św. z godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
5. Za tydzień osoby z Fundacji Dobrej Fabryki z Warszawy przeprowadzą po mszach św. kwestę na rzecz największego sierocińca w Zambii. Dom prowadzą siostry ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.
6. Za tydzień, 5 lutego o godz. 19:00 zapraszamy na koncert muzyki patriotycznej „Kocham Cię, Polsko”. Specjalnie przygotowany repertuar zaprezentują nam utalentowane wokalistki młodego pokolenia. Koncert odbędzie się w Katedrze 5 lutego po mszy św. o godz. 18:00.
7. Polecamy biuletyn „Nasza Katedra” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.