Parafia \ Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Świętej (4.06.23 r.)

1. Dziś oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga za to, że nie tylko objawił nam swoje życie wewnętrzne, ale także nam go udzielił podczas chrztu świętego i wzywa nas, abyśmy żyli już z Nim na wieki w niebie.
2. Dzisiaj również jest organizowana zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Za ofiary składane do puszek serdecznie dziękujemy.
3. W poniedziałek 5 czerwca o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert organowy uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Płocku
4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Boże Ciało. Jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we mszy św. W katedrze msze św. odprawiamy o godz. 8:00, 11:00 i 18:00. Po mszy św. z godziny 11:00 procesja ulicami miasta Płocka. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów w domach wzdłuż trasy procesji (w tym roku idziemy ul. Tumską i skręcamy w ul. Kwiatka, procesję kończymy przy par. św. Jana Chrzciciela). Serdecznie zapraszamy dziewczynki pierwszokomunijne, rocznicowe i młodsze do sypania kwiatków w czasie procesji, oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w procesji, która jest publicznym wyznaniem naszej wiary.
5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00. W niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 8:00.
6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w pierwszy wtorek czerwca, tj. 06.06.2023r. na mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie o godzinie 19.00. W pierwszą środę miesiąca, tj. 07.06.2023r. po mszy św. o godz. 18.00 modlitwa za miasto spacery różańcowe.
7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza 10 czerwca na drugie spotkanie z cyklu „Osiem duchów zła i sposobny walki z nimi”; szczegóły na plakacie.
8. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku zaprasza w sobotę 10 czerwca br. na Dzień Otwartych Drzwi. W programie między innymi: zwiedzanie seminarium i spotkanie członków Koła Przyjaciół WSD, Msza św. z ustanowieniem lektorów i ceremoniarzy, turniej piłki nożnej, seminaryjna grochówka. Rozpoczęcie o godz. 09.00. Zapraszamy rodziny, ministrantów, lektorów, młodzież szkolną oraz członków Koła Przyjaciół WSD.
9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.