Parafia \ Ogłoszenia

Trzecia Niedziela Wielkanocna (18.04.21 r.)

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). O godz. 9:40 odbędzie się nabożeństwo Słowa, które poprowadzi, oraz kazanie na Mszy św. o godz. 10:00, wygłosi - ks. dr Jarosław Kwiatkowski.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Komunii św. Generalnej. Jeżeli ma ktoś alby z lat poprzednich to chętnie przekażemy je dalej (można je zostawić w zakrystii).

3. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na remont naszej Bazyliki Katedralnej. Bóg zapłać!

4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W niedzielę 2 maja o godz. 17:00 zostaną odprawione uroczyste Nieszpory ku czci św. Zygmunta patrona naszej parafii oraz miasta Płocka.

6. Koło Żywego Różańca serdecznie zaprasza osoby chętne do wstąpienia w szeregi wspólnoty, aby zgłosiły się do Pani Heleny Dobaczewskiej, więcej informacji na ten temat w biuletynie „Nasza Katedra”.

7. Apostolstwo Margaretka organizuje ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie 24 kwietnia od godz. 9:00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. W dniach 25 kwietnia – 1 maja 2021 r. pod hasłem: Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy będzie obchodzony Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Prośmy, dobrego Boga, „Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Orla Straż, którzy przedstawią nam sytuację terroryzmu islamskiego na Bliskim Wschodzie oraz sposoby niesienia im pomocy. Po każdej mszy św. będzie możliwość wsparcia ich misji ofiarą do puszek.

10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.