Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20 MAJA 2018 R.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres paschalny w Kościele. Od jutra rozpoczyna się druga część okresu zwykłego, która potrwa do soboty przed pierwszą niedzielą Adwentu.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które przeznaczymy na remont Katedry. Od tego tygodnia rozpoczną się prace remontowe w kaplicy św. Rodziny. Prace planowane są na dwa lata. Z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków – Delegatura w Płocku, otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 153 000 zł. Od połowy czerwca staną rusztowania przy ołtarzu św. Stanisława Kostki. Konserwacja ołtarza planowana jest na dwa miesiące. Równolegle będą prowadzone prace przy oknach w prezbiterium zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11:20 odbędzie się Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00.

4. Jutro przypada święto NMP, Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W najbliższy piątek, 25 maja o godz. 17:00 na cmentarzu przy al. Kobylińskiego odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem. Mszy św. będzie przewodniczył bp Mirosław Milewski.

6. Stowarzyszenie Hospisyjno-Paliatywne „Hospicjum Płockie” pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej, zwyczajem lat ubiegłych, przeprowadzi w dniach 26-27 maja 2018 r. na terenie Miasta Płocka i Powiatu Płockiego kwestę na rzecz hospicjum. Za zgodą biskupa płockiego Piotra Libery, wolontariusze będą kwestować przy płockich kościołach  po niedzielnych Mszach świętych 27 maja 2018 r.

7. Dom Rekolekcyjny „Studnia” w Płocku zaprasza na Fundament Rekolekcji Ignacjańskich, który odbędzie się w dniach 10 – 15 czerwca br. Szczegóły i zapisy przez formularz na stronie: www.studnia-rekolekcje.pl .

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.