Parafia \ Ogłoszenia

33 niedziela zwykła (17.11.2019 r.)

1. W przyszłą niedzielę, 24 listopada będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent.

2. Tradycyjnie, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata o godz. 10:00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich osób, które w minionym roku zawarły w Katedrze sakrament małżeństwa.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. W następną niedzielę po Mszy św., o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Drugiej Komunii św.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses zaprasza do Katedry na program muzyczno-literacki zatytułowany Płock - Niepodległej, w którym obok pieśni patriotycznych usłyszymy poezję w wykonaniu naszych chórzystów.

5. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na 42 Sympozjum Naukowe, które odbędzie się w najbliższy piątek, 22 listopada. Pod hasłem „Światła Pontyfikału… Święte Płockie Średniowiecze”. Sympozjum rozpocznie się Mszą św. w rycie trydenckim o godz. 7:00 w płockiej Katedrze. Mszy św. przewodniczył będzie ks. dr Wojciech Kućko kazanie wygłosi ks. bp Mirosław Milewski. O godz. 19:30 w Katedrze zostanie wystawiony Dramat liturgiczny pt.: Mundi conditor, luminis auctor, sýderum fabricator… w reżyserii Marka Mokrowieckiego, śpiewy: Schola Gregoriana Silesiensis pod dyr. Roberta Pożarskiego.

6. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku zaprasza na CZAS – Czwartkową Adorację Seminaryjną. Będziemy modlić się w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich. Zapraszamy już w najbliższy czwartek 21 listopada do kaplicy naszego seminarium przy ul. Abp. A. J. Nowowiejskiego 2. Rozpoczynamy o godzinie 20:00 Serdecznie zapraszamy.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.