Parafia \ Ogłoszenia

Druga niedziela Wielkiego Postu (17.03.19 r.)

1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną też niedzielą "Ad Gentes", w której modlimy się za misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji pracujących na różnych kontynentach. Jest to bowiem Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2. W piątek 22 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Grzegorz Filipiuk OFMCap z Zakroczymia. 

3. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które przeznaczymy na remont naszej Bazyliki Katedralnej.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
- Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00
- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00

5. Od dzisiejszej niedzieli u harcerzy w kruchcie kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne "Caritas", wykonane z białej czekolady. Cena baranka to 5 zł.

6. W następną niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się koncert Pana Wiktora Bramskiego, a także chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses w ramach festiwalu Płockie Koncerty Organowe.

7. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

8. Parafia św. Benedykta w Płocku zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy w piątek 5 kwietnia po Mszy św. o godz. 19:00 z Radziwia do Dobrzykowa dalej przez Górki, Ciechomice, Grabinę, Łąck, Sendeń do Soczewki. Trasa liczy 33 kilometry. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

9. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Płocku serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się w piątek, 22 marca, w godzinach 12:00-17:00.

10. Trwa plebiscyt Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza - Wydarzenie Roku 2018”. Nominacje w kategorii „Kultura” otrzymały w nim dwa wydarzenia inicjowane przez diecezję płocką: wpisanie Wzgórza Tumskiego na prestiżową listę Pomników Historii oraz projekt „Średniowieczny Płock”, współorganizowany przez Muzeum Diecezjalne. Na inicjatywy te można jeszcze oddać swój głos. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn „Nasza Katedra”.