Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
28 MAJA 2017 R.

1. W najbliższą środę, 31 maja mija 10. rocznica ingresu biskupa płockiego Piotra Libery do naszej Katedry. Pamiętajmy o naszym biskupie w modlitwach.

2. W tym tygodniu, w czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. porannej.

3. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem czerwca, po Mszy św. o godz.18:00 modlitwa o dar potomstwa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W I piątek jak zawsze wyjazdy do chorych.

5. W najbliższą sobotę, 3 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się w Katedrze Msza św. podczas której biskup płocki Piotr Libera udzieli święceń prezbiteratu pięciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. O kandydatach do prezbiteratu pamiętajmy w naszej modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w Kościele kończy okres wielkanocny. Do uroczystości przygotowujemy się poprzez codzienną nowennę. Tradycyjnie w wigilię uroczystości Zesłania, w sobotni wieczór od godz. 19:30 odbędzie się czuwanie zorganizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Zakończenie czuwania o godz. 21:30 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery.

7.  W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 biskup płocki Piotr Libera odprawi w Katedrze Mszę św. z okazji 780. rocznicy lokacji miasta Płocka. Za tydzień odbędzie się też zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Dziś przy płockich kościołach odbywa się też zbiórka ofiar na funkcjonowanie płockiego Hospicjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej.

9. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.