Parafia \ Ogłoszenia

33 niedziela zwykła (18.11.2018r.)
 
1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczamy na remont Katedry.
 
2. W przyszłą niedzielę, 25 listopada będziemy obchodzili uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent.
 
3. Tradycyjnie, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata o godz. 10:00 będzie celebrowana Msza św. w intencji wszystkich osób, które w minionym roku zawarły w Katedrze sakrament małżeństwa.
 
4. Przyszła niedziela jest ostatnią miesiąca listopada, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00, którą odprawi ks. prał. Marek Jarosz – rektor Wyższego Seminarium Duchownego modląc się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka. Grupa aktorów z diecezji łuckiej (z Ukrainy) przedstawi sztukę pt. „Kto we łzach sieje” obrazującą wewnętrzne przeżycia bpa Adolfa Piotra Szelążka.
 
6. W naszym mieście sprawowane są niedzielne Msze św. z udziałem młodzieży w kościele Krzyża Świętego na Podolszycach Północnych i w Stanisławówce. Od 2 grudnia do tych dwóch miejsc dołączy kościół św. Jana Chrzciciela. Msze św. z udziałem młodzieży będą odprawiane o godz. 20:00. Wyjątkowo w adwencie godzinę przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi, później pół godziny przed Mszą św.
 
7. Dom Rekolekcyjny Studnia w Płocku zaprasza na sesję formacyjną: „Jak podejmować duże i małe decyzje”? Sesja odbędzie się w dniach 29 – 31 grudnia br, a poprowadzi ją o. Leszek Mądrzyk SJ. Szczegóły i zgłoszenia przez stronę: www.studnia-rekolekcje.pl i pod nr. 603 600 862.
 
8. W przyszłą sobotę 24 listopada odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa wyjazd spod Katedry o godz. 8.00.
 
9. 24 listopada na Stanisławówce o godz. 15:30 oraz o 19:30 grany będzie dodatkowy spektakl teatralny o Wacławie Milke pt. DRUCH. Bezpłatne bilety do odbioru u nas w zakrystii.
 

 

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY
NA DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE I LITURGICZNE ZAKOŃCZENIE
ROKU JUBILEUSZOWEGO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
 
 
Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!

        W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w niedzielę 25 listopada 2018 r., serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, do udziału w diecezjalnym zakończeniu Roku św. Stanisława Kostki, które odbędzie w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.

        Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św. koncelebrowaną, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo Świętego z Rostkowa, za wszelkie łaski jakie spłynęły na nasz Kościół lokalny w tym świętym, jubileuszowym Roku. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się koncert niepodległościowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 
        Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wspólnego świętowania i z serca wszystkim błogosławię.