Parafia \ Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA „LAETARE”
11 MARCA 2018 R.

1. Dziś gościmy w naszej Parafii siostry Benedyktynki z Sierpca, które dzielą się z nami swoim życiem i będą zbierały ofiary na utrzymanie klasztoru.

2. W najbliższy wtorek, 13 marca przypada 5. rocznica elekcji Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

3. Od 15 do 17 marca odbędą się w Katedrze „Rekolekcje dla wdów, wdowców i chorych onkologicznie”. Msze św. z naukami będą celebrowane o godz. 9:00.

4. W dniach 16-18 marca (piątek-niedziela) odbędzie się Festiwal Muzyki Jednogłosowej. W tym roku wystąpią:
- w piątek Mateusz Kowalski, Marcin Żytomirski, Jakub Korona w koncercie „Oberek-śpiewak”
- w sobotę Adam Strug i Monodia Polska w koncercie „Barokowe piety”
- w niedzielę Justyna Czerwińska, Maria Puzynianka, Agata Wróbel w koncercie „Płaczcie anieli”
Wstęp wolny, zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę, 17 marca Msza św. o godz. 18:00 będzie celebrowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. „Msza Trydencka”).

6. Za tydzień III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczamy na remont Katedry.

7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
- Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00
- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00

8 Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9. Wczoraj w Kościele powszechnym rozpoczęła się nowenna przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. W Katedrze nowennę odprawiamy tradycyjnie po Mszach św. porannych.

10. Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową:

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!

W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona oraz z innymi grupami formacyjnymi, zapraszam szczególnie młodzież szkół średnich i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.
Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Wasz Biskup Piotr