Parafia \ Ogłoszenia

Druga niedziela zwykła (17.01.20 r.)

1. Pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”, obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia br. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy 25 stycznia 2021 r., godz. 16.30 do kościoła św. Dominika na Górkach na Ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego, pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery.

2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę przeznaczone na remont Bazyliki katedralnej.

3. Dziś odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Komunii św. Generalnej.

4. Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, w III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Celebracja diecezjalna niedzieli Słowa Bożego, odbędzie się w Katedrze Płockiej, o godzinie 17:00, podczas uroczystych nieszporów pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Libery, Biskupa Płockiego.

5. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. W tej nadzwyczajnej sytuacji, na prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel.

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.