Aktualności \ Zaproszenie na niedziele palmową.

Zaproszenie Biskupa Płockiego dla młodzieży na Niedzielę Palmową

Droga Młodzieży diecezji płockiej!

 

Z nadzieją i radością oczekuję kolejnego spotkania z Wami podczas Niedzieli Palmowej. U źródeł mojej radości jest fakt, że spotkamy się w wyjątkowym czasie, który jest przygotowaniem nie tylko do tajemnicy Świąt Paschalnych, ale także do beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.

 

Zapraszam Was do wspólnego przeżywania 17 kwietnia br. Niedzieli Palmowej w Płocku. Przybądźcie licznie, abyśmy mogli razem świętować 26. Światowy Dzień Młodzieży. Jest to Wasz dzień. Powiedzcie o tym Waszym przyjaciołom i rówieśnikom.

 

Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 15.00, w bazylice katedralnej w Płocku. Następnie w procesji z palmami i ze śpiewem na ustach przejdziemy na teren Wyższego Seminarium Duchownego, by uczestniczyć w koncercie i programie ewangelizacyjnym. Przypominam Wam o zrobieniu i zabraniu ze sobą palm, które wezmą udział w konkursie na „Najładniejszą Palmę 2011”. Nie zabraknie również ciepłego posiłku.

 

Podczas naszego spotkania w Płocku będziemy się też przygotować się do wielkiego święta wiary, jakim będą Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, w sierpniu tego roku. Będą one upływały pod hasłem: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”. Wspólnie zastanowimy się nad ważnymi sprawami, jakimi są dla każdego młodego człowieka budowanie życia na trwałych wartościach, na wierze, budowanie na Chrystusie – Odkupicielu człowieka.

 

Oczekuję Was w Płocku i powierzam Dobremu Bogu Wasze życie, wszystkie troski i nadzieje.

 

Płock, dnia 5 kwietnia 2011 r.

Wasz biskup Piotr

  Foto relacja