Aktualności \ Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot

„Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.”
Ef 4, 3 – 6

Przeżywamy obecnie rok duszpasterski poświęcony Osobie Ducha Świętego. Jednym z Jego darów dla wierzących są ruchy i wspólnoty, w których licznie obdarza On wiernych swoimi charyzmatami dla zbudowania Kościoła.

Już po raz drugi, chcemy spotkać się na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Wspólnot Młodzieżowych. Jest to doskonała okazja, aby nawzajem się poznać, odkryć swoje talenty i po raz kolejny zobaczyć, jak piękny jest młody Kościół, który razem modli się i raduje.

Nasze spotkanie, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Płocku, dnia 14 kwietnia 2018 r.

Plan Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Wspólnot Młodzieżowych:
15:45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
16:15 – Msza Święta
17:15 – Agapa i integracja
18:45 – Droga Światła (prosimy zabrać ze sobą świece)

Jeśli chcecie włączyć się w przygotowanie DDWW (liturgia, oprawa muzyczna, agapa) prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorami drogą mailową: rosiak.kamil@gmial.com

Proszę o potwierdzenie obecności danej Wspólnoty Młodzieżowej mailowo na adres rosiak.kamil@gmail.com do dnia 8 kwietnia. Ułatwi nam to przygotowanie wydarzenia.

Bardzo liczymy na Waszą obecność i serdecznie zapraszamy!

ks. Krzysztof Ruciński
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży