\ „Skazani. Dotknij otwartych ran kościoła umęczonej wojną Syrii”.

W dniu 31 marca odbędzie się w naszej parafii wyjątkowe spotkanie, podczas którego będziemy mieli okazję „przeżyć ” dramat, który na co dzień odczuwają rodziny w Syrii. „Skazani. Dotknij otwartych ran kościoła umęczonej wojną Syrii”. To seria spotkań, na których zostaną zaprezentowane unikatowe materiały audio-video z Syrii. Spotkanie poprowadzi specjalista ds. Bliskiego Wschodu Pani Sylwia Hazboun, a swoim świadectwem podzieli się Syryjczyk Farid AbouJrad. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na specjalne spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 13.00 do Katedry. Zaproszenie kieruje w szczególności do darczyńców programu Rodzina Rodzinie. Pracownicy Caritas Polska będą naszymi gośćmi podczas mszy świętych o godzinie 10.00, 11.30 oraz 13.00.

Wojna w Syrii trwa nieprzerwanie od 2011 roku. To dłużej niż II wojna światowa. 10,5 miliona Syryjczyków głoduje. Pamiętajmy również o apelu Papieża Franciszka wzywającego do nieustannej modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie.

Odpowiedzią Caritas Polska na dramat syryjskich rodzin jest program Rodzina Rodzinie. Od 4 października 2016 roku do programu włączyło się ponad 21 000 darczyńców, a obecnie niecałe 9000 rodzin w Syrii otrzymuje comiesięczną pomoc materialną.