\ AutoFara 2019

PŁOCKA FARA ZAPRASZA NA AUTOFARĘ 2019

W niedzielę 07 kwietnia 2019 r. w ramach szesnastej już edycji akcji „Z Jezusem w drogę - AutoFara 2019” w płockiej farze zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych, a po wspólnej modlitwie przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy, kierowcy zaś otrzymają pamiątki z uroczystości.

Organizatorzy informują, że pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając Małachowskiego w kierunku Kolegiaty (Fary). Można też podjeżdżać od ulic Piekarskiej i ks. Wyczałkowskiego.

W związku z powyższym mogą być utrudniania w ruchu na ul. Piekarskiej, Małachowskiego i ks. Wyczałkowskiego.
O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Przed błogosławieństwem w kościele będzie odmówiona modlitwa w intencji kierowców.

Po Mszy św. na placu wokół kościoła będą poświęcone motocykle, a na ulicy przed bramą do kościoła poświęcimy samochody. Kierowcy otrzymają pamiątki. Podczas święcenia pojazdów będą zbierane ofiary na wakacyjne wyjazdy dla ministrantów i harcerzy.
AutoFara jest zorganizowana dzięki dotacji z Urzędu Miasta Płocka.

Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach! Niech modlitwa do św. Krzysztofa, lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach!

Wyślij SMS i mail i informację do bliskich i zaproś na 16.AutoFarę. Poproś, aby tę informację przesłali dalej.

 

ks. Wiesław Gutowski, proboszcz
Sławomir Roszkowski, organizator