>
  • screen 3

    Wirtualne panoramy Katedry!

    Zapraszamy na wirtualne spacery po Bazylice Katedralnej...

    img

Jan Paweł II w Katedrze

Karol Wojtyła sześciokrotnie nawiedził Bazylikę Katedralną w Płocku. Teraz jest z nami obecny w naszej świątyni w znaku swoich relikwii...

img

Panoramy Katedry

Zapraszamy na spacer po naszej Katedrze, który jest możliwy dzięki kilku wirtualnym panoramom.

img

Drzwi Płockie

Drzwi odlane w brązie w latach 1152-1154 w Magdeburgu bez wątpienia przeznaczone były dla Płocka i budowanej tu Katedry.

img

Władcy Polski

Bazylika Katedralna jest miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich...

img

Aktualności

2021-01-17 \ Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Rok liturgiczny, nazywany także rokiem kościelnym bądź Rokiem Pańskim (a.d. - Anno Domini), liczy tyle samo dni i tygodni , co rok kalendarzowy, jednak nie pokrywa się z nim. Rozpoczyna się bowiem w pierwszą niedzielę Adwentu (która przypada między 2

czytaj...

2021-01-16 \ Grafik kolędy na 2021 r.

Pandemia zmieniła wiele w naszym życiu. Ta zmiana dotyczy życia społecznego, w tym także życia we wspólnocie Kościoła: inaczej w tym roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, inaczej adwentowe, inaczej przeżywaliśmy Wielkanoc i Boże Narodzenie. In

czytaj...

2020-12-27 \ Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

Pewnie nie raz zżymałeś się w duszy, słysząc z ust rodziców czy dziadków, a nawet nauczycieli, że czegoś nie wypada. Nie wypada – to znaczy? Można by się zastanowić, co tak konkretnie chcemy przez to powiedzieć.

czytaj...

2020-12-23 \ ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2020

„Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych, trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”.

czytaj...

2020-12-10 \ MSZA ŚW. ZA CHORYCH, PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA I ICH BLISKICH – 13 GRUDNIA 2020 R.

Biskup płocki Piotr Libera zaprasza na Mszę św., którą będzie sprawował 13 grudnia br. o godz. 18.00 w płockiej katedrze, w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich.

czytaj...

2020-11-26 \ "Katedralny Adventus".

W najbliższą sobotę o godz. 17:30 odśpiewamy Nieszpory z I niedzieli Adwentu, które wprowadzą nas w czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela, oraz otworzą cykl spotkań adwentowych - "Katedralny Adventus".

czytaj...

2020-11-21 \ Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych

Witaj Młody Przyjacielu! Rozpoczynasz swoje przygotowanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Przed Tobą jeszcze kilka miesięcy do tego wydarzenia, zechciej dobrze się do niego przygotować.

czytaj...

2020-11-07 \ CYKL SPOTKAŃ ONLINE "SPOTKAMY SIĘ PRZY STOLE!"

Diecezjalne Centrum Powołaniowe i Klerycka Grupa Powołaniowa zaprasza młodzież męską 15+ na cykl trzech spotkań online pod nazwą „Spotkamy się przy Stole!”, które odbędą się za pośrednictwem Platformy Zoom w następujące dni:

czytaj...

2020-11-07 \ W diecezji trwają kwesty online na renowację zabytkowych nagrobków

Stowarzyszenia, które każdego roku w diecezji płockiej prowadzą lokalne kwesty na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzach, nie zaprzestały tej działalności. W większości miast zbiórka prowadzona jest online:

czytaj...

2020-11-03 \ Zmarł ks. kan. Andrzej Fabisiak

Kiedy w Uroczystość Wszystkich Świętych w Liturgii Słowa rozbrzmiewa: "...będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jaki jest". Odszedł na spotkanie z Jezusem ks. Andrzej Fabisiak. Przeżył 85 lat w tym 61 w kapłaństwie.

czytaj...

2020-10-29 \ Uroczystości

Terminy Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w parafii katedralnej w 2021 r. Jeśli nie będzie innych zarządzeń dotyczących ilości wiernych, którzy mogą przebywać w jednym miejscu planujemy:

czytaj...

2020-10-23 \ Uroczystość Wszystkich Świętych (informacje)

Organizacja ruchu i transportu publicznego 1 listopada, jak co roku, ulegnie pewnym modyfikacjom.

czytaj...

2020-09-23 \ Projekt nr 33 w Budżecie Obywatelskim miasta Płocka

Wystartowała 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Jednym z projektów jest postawienie pomnika św. Jana Pawła II na placu celebry.

czytaj...

2020-09-12 \ „Stare” Muzeum Diecezjalne w Płocku można zwiedzać za darmo.

Muzeum Diecezjalne w Płocku jest jednym z najstarszych kościelnych muzeów w Polsce. Znajdują się w nim bogate zbiory sakralne, archeologiczne i numizmatyczne.

czytaj...

2020-09-11 \ Zaproszenie rodzin z naszej diecezji na comiesięczne spotkania przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

Centrum Psychologiczno-Pastoralne METANOIA w Płocku zaprasza rodziny z naszej diecezji na comiesięczne spotkania przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Prowadzić je będą przedstawiciele wspólnoty Baranki.

czytaj...


Nawigator
Następny Ostatni   Wpisów od:1 do 15 z 1716